» Domů » Letecká doprava » Thajsko mění svoji strategii boje s pandemií a otevírá zemi očkovaným turistům

Thajsko mění svoji strategii boje s pandemií a otevírá zemi očkovaným turistům

Thajsko v pondělí schválilo endemickou povahu viru a „naučí se s tím žít“. Opas Karnkawinpong, generální ředitel odboru kontroly nemocí a Národního výboru pro infekční choroby, oznámil změnu strategie.

Hlavním úkolem do budoucna bude omezit infekci na úroveň, která nepřekročí kapacitu thajského systému veřejného zdraví. Klíčovým opatřením v tomto směru bude úplné očkování zranitelných skupin a rychlejší sledování případů za předpokladu, že se kdokoli může nakazit a přenášet virus. Významnými návrhy jsou také uvolnění omezení a znovuotevření odvětví cestovního ruchu v říjnu na základě pilotního programu zahájeného v provincii Phuket od 1. července.

Thajsku se na začátku pandemie dařilo skvěle, přestože mimo Čínu byl první případ odhalen právě v této zemi. Politici v Bangkoku ale na zajištění dohod o očkování čekali příliš dlouho. Nedostatek času se vymstil, jakmile se objevila varianta delta. Od dubna letošního roku neustále přibývá infekcí.

Nejnovější údaje naznačují, že epidemie dosáhla svého vrcholu, což brzy zmírní některá omezení. Minulé pondělí přibylo 17 491 nových případů. To je nejnižší číslo od 30. července. Jen minulý měsíc bylo každý den zaznamenáno více než 20 000 infekcí. Každý den, kdy je striktně drženo tvrdé opatření v souvislosti se současnou pandemii covid-19 stojí ekonomiku 50 tisíc USD, což je extrémně moc. Thajská ekonomika stojí na turismu a exportu, což současná opatření významně narušují.

Náklady na přísná omezení jsou velmi vysoké, přestože minulý týden thajský parlament schválil zvýšení výdajů na boj s pandemií. Méně prostředků však bude vyčleněno na vzdělávání a armádu. V říjnu se velká část země znovu otevře. Přesto se lidé musí s určitým rizikem „naučit žít“. Aktuálně jen 8 procent celé thajské populace je plně očkované. Nejvyšší počty jsou na Phuketu a hlavním městě Bangkoku, které bylo pandemií zasaženo nejvíce. Vláda také plánuje zavést „Thai Covid Pass“, který očkovaným usnadní přístup do restaurací a na některá místa odpočinku.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes