» Domů » Letecká doprava » Investice ve výši přes 10 milionů USD vytváří 500 místních pracovních míst

Investice ve výši přes 10 milionů USD vytváří 500 místních pracovních míst

Společnost dnata, přední světový poskytovatel leteckých a cestovních služeb, oslavila zahájení provozu na mezinárodním letišti Zanzibar Abeid Amani Karume (ZNZ) se svými partnery Emirates Leisure Retail a SEGAP, společným podnikem specialistů na letištní infrastrukturu a provoz Egis a správce soukromého investičního fondu AIIM (African Infrastructure Investment Managers).

Tyto tři společnosti budou úzce spolupracovat na poskytování prvotřídních služeb leteckým společnostem a cestujícím na nově vybudovaném mezinárodním terminálu (T3) letiště ZNZ. Očekává se, že toto partnerství významně přispěje k vládnímu cíli posílit odvětví obchodu a cestovního ruchu.

Investice společností dnata, Emirates Leisure Retail a SEGAP představuje více než 10 milionů USD a k dnešnímu dni bylo díky těmto společnostem vytvořeno přibližně 500 lokálních pracovních míst.

Společnost dnata bude zákazníkům leteckých společností na letišti ZNZ poskytovat své služby pozemní přepravy a odbavení cestujících a nákladu, čímž zajistí bezpečný a včasný provoz letů a prémiový zážitek z cestování. Kromě toho dnata zahájila prostřednictvím své značky marhaba služby meet & greet a provoz salónků, aby cestujícím pomohla ještě více zlepšit jejich zážitky a užít si hladkou cestu na letiště od odbavení až po nástup do letadla.

Společnost Emirates Leisure Retail uzavřela partnerství se společností MMI,  hlavním koncesionářem pro všechny prodejny potravin a nápojů, duty free a komerční prodejny na letišti T3. Ve spolupráci se společností Eight Inc vytvořily společnosti inovativní a jedinečný cestovní zážitek ZOMA, který má cestujícím prodloužit pocit z dovolené. V zónách ZOMA je každý obchod inspirován vůněmi, pocity a chutěmi ostrova. Kromě těchto prodejen společnosti ELR a MMI pečlivě vybíraly nejlepší prodejce z ostrova, aby upozornily na to nejlepší, co Zanzibar nabízí.

Společnost SEGAP uzavřela desetileté technické partnerství se Zanzibar Airports Authority (ZAA) za účelem správy a provozu letišť Zanzibar a Pemba. Konsorcium bude působit jako dlouhodobý partner, který pomůže Zanzibaru získat pozici přední turistické destinace, zlepšit výkonnost letišť ve všech oblastech (včetně služeb pro cestující, provozu, ziskovosti atd.) a zlepšit infrastrukturu a služby letišť. Konsorcium bude působit jako jeden projektový tým pro ZAA, který bude pokrývat různé aspekty správy a provozu letiště.

Steve Allen, generální ředitel společnosti dnata Group a předseda představenstva společností Emirates Leisure Retail a MMI, uvedl: „Jsme potěšeni, že můžeme s našimi partnery oslavit spuštění našich letištních služeb a maloobchodní nabídky na novém moderním letištním terminálu na Zanzibaru. Jsme přesvědčeni, že naše investice, spolu s naším závazkem k bezpečnosti, kvalitě a dokonalosti služeb, budou mít významný pozitivní dopad na zanzibarskou dopravu, cestovní ruch a obchod, cožpřinese významné výhody pro místní komunitu a podniky. Budeme i nadále usilovat o to, abychom důsledně poskytovali služby na světové úrovni, získali si důvěru a loajalitu zákazníků leteckých společností a cestujících a stali se na Zanzibaru oblíbeným zaměstnavatelem.“

Olivier Baric, ředitel společnosti Egis Aviation pro Afriku, řekl: „Jsme rádi, že po úspěšném roce spolupráce, kdy jsme přispěli ke zlepšení provozu a podpořili tak růst turistického ruchu na Zanzibaru, můžeme pokračovat v naší klíčové roli ve strategickém rozvoji letiště ZAA ve spolupráci se zúčastněnými stranami. Společně i v následujících dvanácti měsících budeme pokračovat v našem úsilí o podporu modernizace zařízení, procesů a personálu potřebných k tomu, aby Zanzibar dosáhl vysoké kvality, bezpečnosti a zabezpečení služeb, aby byl Zanzibar uznáván jako mezinárodní letiště, které je vynikající vstupní branou do destinace, která má vše, co může přilákat návštěvníky, od prvotřídních pláží až po památku světového dědictví UNESCO.“

dnata: dlouhodobý závazek s mnohamilionovými investicemi do lidských zdrojů, infrastruktury a vybavení

Pro zahájení provozu společnost dnata najala a vyškolila více než 340 místních pracovníků a v ZNZ nasadila flotilu více než 120 strojů určených pro pozemní práci na letišti. Společnost bude postupně rozšiřovat svůj provoz a tým a do roku 2024 očekává, že na letišti odbaví více než 4 000 letů ročně s týmem více než 400 leteckých profesionálů.

Společnost dnata rovněž investuje do moderního zařízení, které bude na letišti nabízet služby v oblasti nákladní dopravy a podpoří tak místní obchod a podniky. Nákladní centrum, jehož dokončení je naplánováno na rok 2024, bude splňovat nejpřísnější průmyslové normy, které zajistí efektivní a bezpečnou manipulaci s širokou škálou nákladu, včetně zboží podléhajícího rychlé zkáze, léčiv, nebezpečného zboží, živých zvířat, leteckých motorů a vozidel.

Skupina dnata Group již desítky let přispívá k rozvoji zanzibarského cestovního ruchu prostřednictvím svých globálních cestovních kanceláří. V roce 2022 společnost dnata Travel, přední poskytovatel cestovních služeb v regionu GCC, zprostředkovala lety, rezervace hotelů a prázdninové balíčky pro tisíce cestujících na Zanzibar.

SEGAP: podpora Zanzibar Airports Authority (ZAA) v oblasti řídících kapacit

SEGAP bude ZAA poskytovat obecné služby v oblasti řízení a provozu letiště, včetně zlepšování provozní a finanční výkonnosti, rozvoje letištních aktiv, zvyšování osobní a nákladní dopravy, rozvoje leteckých linek, osvědčených postupů a dodržování mezinárodních norem. Společnost SEGAP rovněž vyslala na letiště řadu klíčových odborníků, včetně tří předních manažerů, kteří budou úzce spolupracovat s týmy ZAA a usnadní organizační zlepšení a přenos znalostí. ZAA rovněž využívá přístupu k síti 20 letišť Egis po celém světě pro sdílení znalostí a osvědčených postupů v mnoha aspektech řízení letiště a databází pro provozní výkonnost a srovnávání.

Emirates Leisure Retail: prodejny navržené pro zvýšení komfortu cestujících

Emirates Leisure Retail bude na letišti T3 provozovat nejlepší prodejny ve své třídě s týmem více než 130 lokálních gastro profesionálů a obchodníku včetně:

  • Curate: koncepční obchod představí řemeslné výrobky lokálních nezávislých prodejců.
  • Spice: vybraná restaurace, která nabízí menu inspirováno chutěmi Zanzibaru.
  • Revive: kavárna nabízející lokálně pražená kávová zrna Zanzibar Coffee House.
  • Taste: integrovaný bar a bezcelní prodejna, kde si cestující mohou vybrat z celé řady nápojů s různými kombinacemi jídel. Zákazníci si mohou své oblíbené nápoje také nakoupit s sebou a vychutnat z pohodlí domova.
  • Style: kosmetický bar s interaktivními zrcadly nabízí možnost vyzkoušet si a zakoupit produkty oblíbených kosmetických značek.
  • Recharge: příjemná kavárna nabízející poklidné útočiště po příletu, kde se připravuje káva z domácí směsi ZOMA, která se praží přímo na místě v Revive.

dnata

Společnost dnata je jedním z největších poskytovatelů leteckých a cestovních služeb, která nabízí pozemní odbavení, nákladní dopravu, cestovní služby, catering a maloobchodní služby v 37 zemích na šesti kontinentech. Ve finančním roce 2021-22 týmy společnosti dnata orientované na zákazníky odbavily více než 527 tisíc letadel, přepravily 3 miliony tun nákladu, odbavily 39,9 milionů pokrmů a zaznamenaly celkovou hodnotu transakcí (TTV) cestovních služeb ve výši 632 milionů USD. Více informací naleznete na dnata.com.

SEGAP

SEGAP je společným podnikem 50/50 specialistů na letištní infrastrukturu a provoz, společnosti Egis a správce soukromého investičního fondu African Infrastructure Investment Manager (AIIM). SEGAP investuje do společností v Africe a poskytuje jim služby v oblasti provozu a správy letišť, včetně společností AERIA (Pobřeží slonoviny), AERCO (Kongo) a Zanzibar Airports Authority Ltd. Rozvíjí letiště poskytováním odborných znalostí v klíčových oblastech provozu letiště, letectví a doplňkových služeb a zároveň zajištuje bezpečnost a kvalitu služeb. Cílem SEGAP je dovést svá partnerská letiště na úroveň nejnovějších mezinárodních standardů a zvýšit efektivitu, dostupnost a cenovou dostupnost letecké dopravy v Africe. https://www.segapairports.com/en/.

Egis

Egis je mezinárodní skupina působící v oblasti poradenství, stavebního inženýrství a služeb mobility. Společnost se zaměřuje na produkci a provoz inteligentní infrastruktury a budov, které jsou schopné reagovat na mimořádné klimatické situace a pomáhá dosáhnout vyváženějšího udržitelnějšího a odolnějšího územního rozvoje. Egis působí ve 120 zemích a svým klientům poskytuje odborné znalosti 16 tisíc zaměstnanců a vyvíjí špičkové inovace dostupné v rámci všech projektů. V oblasti letectví Egis působí již více než 50 let a věnuje se zajišťování bezpečné, bezproblémové a udržitelné letecké dopravy. Poskytuje inovativní poradenství, konstrukční a inženýrská řešení institucím, ANSP, provozovatelům letišť a leteckým společnostem téměř při každé významné změně v tomto odvětví. Egis se specializuje na správu a provozování malých až středně velkých letišť a disponuje sítí 20 letišť v 8 zemích na 4 kontinentech. www.egis-group.com

AIIM

African Infrastructure Investment Managers (AIIM) je předním správcem soukromých kapitálových fondů v oblasti infrastruktury v Africe s dvacetiletou historií, který se rozprostírá mezi sedmi africkými infrastrukturními fondy s více než 56 investicemi v 17 zemích. AIIM spravuje aktiva ve výši 2,1 miliardy USD a je dceřinou společností Old Mutual Alternative investments (OMAI). Celoafrický tým 40 investičních odborníků je rozdělen do kanceláří AIIM v Kapském Městě, Johannesburgu, Abidžanu, Lagosu a Nairobi. www.aiimafrica.com.

Emirates Leisure Retail

Společnost Emirates Leisure Retail (ELR) vlastní a provozuje rozsáhlé portfolio restaurací, kaváren a barů v oblasti Blízkého východu, Austrálii, Asii, USA a východní Africe. Společnost ELR, která provozuje více než 300 provozoven (včetně více než 90 provozoven na 21 domácích a mezinárodních letištích) je prokazatelně úspěšná a schopná zvyšovat tržby, dosahovat provozní dokonalosti a poskytovat hostům nevšední zážitky. Model společnosti ELR sahá od franšízy až po rozvoj vlastní značky s jedinečnou kombinací celosvětově uznávaných značek a konceptů na míru. ELR je hrdým zaměstnavatelem, který zaměstnává loajální, různorodý a zkušený tým více než 2 500 zaměstnanců z celého světa.

Maritime & Mercantile International (MMI)

Společnost Maritime & Mercantile International (MMI) je dynamická dovozní marketingová, maloobchodní a distribuční organizace, která se zaměřuje na prodej se specializací na nápoje s rozsáhlým portfoliem světových značek, která podporuje své partnery při poskytování prvotřídní pohostinnosti v rámci své rozsáhlé sítě On Trade (restaurace, hotely, bary). Společnost MMI vlastní a provozuje více než 55 maloobchodních prodejen po celém SAE, včetně svých mezinárodních aktivit, zásobování maloobchodních prodejců Duty-Free v regionu a provozování projektů Master Concessionaire. MMI sdílí v Dubaji a působí ve 42 zemích jižní a východní Afriky, Perského zálivu a Blízkého východu, jižní Evropy, Indického oceánu a jihovýchodní Asie.

foto Wikipedie

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes