» Domů » Letecká doprava » Qantas v roce 2022 reaktivuje pět A380. Budou létat ze Sydney do Londýna a Los Angeles

Qantas v roce 2022 reaktivuje pět A380. Budou létat ze Sydney do Londýna a Los Angeles

Airbus A330-200 Qantas

Australský národní dopravce dříve plánoval návrat Super Jumbo až v roce 2024. Začátkem minulého týdne se v Drážďanech objevil jeden z objemných obrů s charakteristickou klokaní barvou na ocase, což vzbudilo značný zájem místních fanoušků letectví. Dvoupatrové a čtyřmotorové letadlo, registrace VH-OQB, bude modernizováno v továrně Elbe Flugzeugwerke. Pravděpodobně bude jedním z pěti obnovených do provozu za méně než dvanáct měsíců.

Lety ze Sydney do Los Angeles jsou plánovány na červenec 2022 a od listopadu bude Super Jumbo sloužit také spojení na Londýn-Heathrow s mezipřistáním v Singapuru.

Reaktivujeme všechny A380. Utratili jsme za ně spoustu peněz. Až se poptávka vrátí, budou to správná letadla, oznámil Alan Joyce v dubnu. Generální ředitel společnosti Qantas částečně splnil své slovo, ale dvě z 12 největších letadel na světě v barvách australských národních leteckých společností budou nakonec z flotily staženy. Tempo, ve kterém bude zbývajících pět A380 uvedeno zpět do provozu, bude záviset na tempu oživení trhu.

Qantas hodlá obnovit mezinárodní lety nejpozději do prosince tohoto roku. Klíčové trhy pro Qantas, jako je Velká Británie, Severní Amerika a vybrané asijské destinace, jako je Singapur, mají vysokou očkovanost, takže cesta tam nebude představovat vysoké riziko pro plně očkované cestovatele, stejně jako návrat do Austrálie s karanténou, jejíž požadavky budou brzy uvolněni rozhodovateli v Canberry. Od prosince letošního roku do dubna 2022 však budou lety do Jakarty, Manily, Bangkoku, Ho Či Minova města a Johannesburgu, jakož i na Phuket a Bali pozastaveny. Důvod? Nízká zaočkovanost v těchto místech.

Qantas však plánuje překvapení pro cestovatele letící na jiné kontinenty. Lety do Londýna mají také začít z dříve podceňovaného Darwinu na severu Austrálie. Na druhé straně hostitel letních her 2032, Brisbane, získá přímé spojení s Los Angeles a San Franciskem, což jsou nejdůležitější města Kalifornie. Lety z Queenslandu na západní pobřeží USA však nebudou fungovat s A380, ale s menším A330-200. Ty chce co nejdříve přepracovat dopravce ve spolupráci s Airbusem a modernizovat kabiny pro cestující ze současných dvou tříd na tři, tak aby měla economy, bussines a first class.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes