• 07/07/2022 06:25
Stránka navštívena: 1408
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 29 Sekund

Air New Zealand v nadcházejících letech vyřadí své letouny Boeing 777-300ER, přičemž pokročilý, úsporný Boeing 787 Dreamliner převezme všechny dálkové linky do Asie a Severní Ameriky.

Air New Zealand v současné době uvádí ve své flotile sedm Boeingů 777-300ER a 14 Boeingů 787-9, ale do roku 2025 nahradí dva 777-300ERs svými prvními dvěma z osmi Boeingů 787-10 z objednaných.

Pět zbývajících 777-300ERů bude rychle vyřazeno, když dorazí zbytek Dreamlinerů „787-10 10“, přičemž finanční ředitel Air New Zealand Richard Thomson řekl „nyní jsme připraveni mít celou flotilu 787 pro naši dálkovou dopravu podnikání do roku 2027. “

Thomson nastínil generální opravu flotily na briefingu analytiků po ročních výsledcích společnosti Air New Zeland FY21, kde došlo ke ztrátě 440 milionů NZ, když letecká společnost uzavřela knihu o prvním celoročním dopadu Covid-19.

Člen Star Alliance tradičně generuje dvě třetiny svých příjmů z mezinárodního cestování, kde přechod na flotilu všech 787 povede k výrazným úsporám nákladů.

„Nejen, že tato letadla představují to nejlepší v současnosti dostupné technologii, ale přinesou také značné výhody v oblasti jednoduchosti ve všech oblastech našeho provozu, posádky, motorů a údržby a letového provozu, abychom jmenovali alespoň některé,“ řekl Thomson.

obchodní třída plus společnosti Air New Zeland
obchodní třída plus společnosti Air New Zeland

Nová obchodní třída společnosti Air NZ Boeing 787 je „business plus“

Boeing 787-10s bude poprvé představen se zcela novou business třídou společnosti Air New Zeland v business třídě plus, kdy v první řadě bude k dispozici sekce „business plus“, která nabízí více prostoru pro nohy a soukromí a navíc to, co letecká společnost popsala jako „ společný kulinářský zážitek “.

Špičkový zážitek 1 řady plně využívá výhod první řady v kabině obchodní třídy – kde sedadla směřující k přepážkové stěně již mají více prostoru pro nohy a vytváří řadu sedadel v business třídě, která je lepší než ostatní.

Společnost Air New Zeland již několik let plánuje výměnu svého bussines modelu od roku 2005 a v roce 2018 pozvala vybrané cestující včetně mnoha, kteří pravidelně létají na nejdelších trasách Air NZ do Severní Ameriky k vyzkoušení makety sedadla pod zámkem pro vývoj produktů letecké společnosti v „Hangar 22“ v Aucklandu.

Průzkum zaslaný vybraným zákazníkům v loňském roce poznamenal, že letecká společnost „má možnost zlepšit zážitek pro ty, kteří si rezervují první řadu v Business Premier“, a také označila možná marketingová jména jako Business Premier Deluxe, Business Premier Plus a Business Premier Retreat.

Bez ohledu na jméno by tyto Exlusive sedačky pravděpodobně měly vyšší požadovanou cenu v dolarech nebo často létajících cestujících, i když by pro členy Airpoints Elite Priority One  (a potenciálně Elite Plus) mohly také znamenat úžasné „překvapení a potěšení“ .

Finanční ředitel Thomson uvedl, že aktuální Boeing 787-9s letecké společnosti by měl také být upgradován po roce 2023, ale nebyl schopen nabídnout více jasnosti na časové ose pro „program přestavby interiéru“.

„Interiéry v této flotile začnou vyžadovat aktualizaci v určitém okamžiku po finančním roce 2023, což bude vyžadovat další CapEx, který není aktuálně uveden v grafu.“

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %