Spolkový stát Bádensko-Württembersko objednal od Alstomu 130 dvoupatrových vlaků pro regionální dopravu v okolí Stuttgartu. S otevřením stuttgartské projektu nového nádraží by mělo být v regionální dopravě více a lepších nabídek s novými dvoupatrovými vlaky a vysokou přesností. Slíbil státní ministr dopravy Winfried Hermann (Strana zelených) a Deutsche Bahn. I proto spolkový stát Bádensko-Württembersko objednal od Alstomu 130 dvoupatrových vlaků pro regionální dopravu v okolí Stuttgartu.

Koncepce byla představena tři roky před otevřením, aby obce podle Hermanna podle toho mohly koordinovat svůj autobusový provoz. Po ukončení provozu dálkových vlaků přibudou ve Filstalu další trasy pro hustší spoj MEX mezi Geislingenem, Göppingenem a Stuttgartem.

Novinkou je také souvislá linka IRE z Karlsruhe přes Stuttgart a nová linka přes jižní dráhu k Bodamskému jezeru. Dále bude rozšířena i doprava mezi Tübingenem a Stuttgartem: v budoucnu budou dva vlaky za hodinu jezdit přímo přes letiště a přes Plochingen. Novinkou je také IRE z Remstalu přímo na letiště. Hermann však dal jasně najevo, že tato nabídka může být realizována pouze v případě navýšení regionalizačních fondů.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém