Doslovně nekonečné kolony postávajících aut napříč Třebíčí, tak popisuje značné množství řidičů aut, ale i obyvatel města stav ve městě od pondělí. Důvodem je absolutní nekomunikace města s krajem a řada stavebních akcí ve městě. Vypnutí křižovatky u autobusového nádraží dnes dělalo značné problémy řadě řidičů, kteří si s touto situací neuměli poradit. Řada jich najela do křižovatky, aniž by ji mohla projet. To nesla k nelibě řada jiných, která nervozně troubila.

Kdo jel skrze Třebíč hořce litoval. Na průjezdu městem nabral až hodinu zpoždění. Současný stav řada místních obyvatel přirovnává k Brnu, kde jsou kolony běžnou součástí města.

Autobusy se vyhýbají městu, nebo časy odjezdů

Dálkový dopravce United Buses, už minulý týden avizoval změnu trasy mimo Třebíč, aby zamezil zpoždění spojů na trase České Budějovice – Třebíč – Brno – Olomouc. Autobusy se aktuálně zcela vyhýbají Třebíči, aby neměli zpoždění. Bez spojení dálkovými autobusy s Brnem, tak jsou Štěměchy, Předín s Třebíčí. Cestující jsou odkázání na regionální dopravu a vlaky pro cestu do Brna. Agentura Auto-Bey, která jezdí na trase do Prahy z Třebíče změnila časy odjezdů, aby nebyli spoje natolik zpožděné. Od pondělí navíc spoje agentury Auto-Bey nezajíždí k vlakovému nádraží. Celé omezení by mělo trvat až do 30.7.2023.

Foto Třebíč občanům

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém