16/05/2021

South African Airways pozastaví všechny lety. Chybí více než 600 milionů $

Stránka navštívena: 139
0 0
1 min read
Stránka navštívena: 140
0 0
Doba čtení příspěvku:52 Sekund

Johanesburg: Finanční prostředky přislíbené vládou selhávajícímu dopravci South African Airways (SAA) dosud nedorazily. Správci letecké společnosti se proto rozhodli dočasně uzemnit letadla a pozastavit provoz SAA, uvádí portál Aerotelegraph.

Existuje plán na opětovnou aktivaci linky. Očekává se, že společnost South African Airways obnoví provoz na začátku roku 2021 – v mnohem menší velikosti. Nová domácí letecká společnost bude mít pouze tisíc, místo 4,7 tisíce zaměstnanců i menší flotilu. Jedna věc však stále chybí: 10 miliard Randů, nebo ekvivalent 614 milionů USD, k provedení plánu bankrotu.

Vláda v Pretorii slíbila, že peníze poskytne. A prohlásila, že existuje asi tucet investorů, kteří mají zájem účastnit se nové dohody o stabilizaci a přidružení. Doposud však dopravce nedosáhl 10 miliard randů, a tak se v úterý (29. září) rozhodli správci pozastavit provoz. Společnost South African Airways nadále provozuje již naplánované zpáteční lety, ale nezačíná nové lety.

Jihoafrická letecká společnost byla v důsledku bankrotu prakticky zmrazena. Společnost South African Airways bude i nadále provozovat co nejméně aktivit, aby letecká společnost brzy obnovila provoz. Mezitím probíhají rozhovory s vládou o financování.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %