» Domů » Letecká doprava » Asiana Airlines: První přestavba kabiny A350 na náklad dokončena

Asiana Airlines: První přestavba kabiny A350 na náklad dokončena

Soul: Korean Asiana Airlines se stala první leteckou společností na světě, která implementovala řešení Airbusu pro přestavbu osobní kabiny A350 pro nákladní dopravu. Toto řešení má formu bulletinu Airbus Service Bulletin (SB) č. SB 25-P170 byl vyvinut v úzké spolupráci mezi Airbusem, Evropskou agenturou pro bezpečnost letectví (EASA) a Asií.

Upravená první A350-900 byla uvedena do provozu v posledním zářijovém týdnu. Tehdy provedl svou první cestu ze Soulu do Los Angeles, kde přepravoval elektronická, lékařská a IT zařízení a mimo jiné vyvážel elektronickým obchodem oblečení.

Od října bude letadlo provozovat další velmi oblíbené nákladní trasy, například například ze Soulu do Ho Či Minova města. Projekt vyžadoval odstranění 283 sedadel ekonomické třídy, aby se mohly objevit nákladní palety umístěné na podlaze kabiny. Dvoutýdenní úprava zvýšila užitečné zatížení letadla o dalších pět tun na 23 tun. Vzhledem k celosvětovému dopadu COVID-19 na letecký průmysl Asiana aktivně reaguje na využití kapacity flotily osobních letadel ke zvýšení kapacity nákladu.

Již dříve jsme oznámili, že Airbus vyvíjí modifikaci rodin A330 a A350, která umožní leteckým společnostem instalovat nákladní palety přímo na kolejnice sedadla na podlaze prostoru pro cestující po odstranění sedadel ekonomické třídy. Více se o tom můžete dočíst v našem článku „ Airbus vyvinul řešení pro letadla se širokým trupem pro nákladní operace během pandemie COVID-19 .“

foto: Asiana Airlines – Korea
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes