BMW i5 M60 xDrive. Foto BMW

BMW i5 M60 xDrive. Foto BMW

Dynamičtější než kdy předtím, přetékající digitálními inovacemi, s prostorným interiérem vyzařujícím prémiovou atmosféru a – ve tvaru BMW i5, poprvé s plně elektrickým pohonem, nové BMW řady 5 posiluje svůj nárok na vedoucí postavení v prémiová výkonná třída. Pro členy odborné poroty World Car Awards to byla jedinečná novinka na poli luxusních vozů, která v posledních 12 měsících slavila svůj debut na světových automobilových trzích. Mezinárodní panel odborníků proto předal BMW řady 5 korunu světového luxusního vozu 2024. Výsledky byly včera vyhlášeny na začátku mezinárodního autosalonu v New Yorku 2024 v rámci ceremoniálu přenášeného po celém světě prostřednictvím streamovacích služeb.

Reklamy

Úspěch BMW řady 5 byl podpořen hodnocením, které během rozsáhlých testovacích jízd provedlo přibližně 100 automobilových novinářů ze 30 zemí, kteří tvořili porotu. Tato hodnocení pak podrobně zaznamenali organizátoři World Car Awards. BMW řady 5 odrazilo konkurenci z pole 13 nových luxusních vozů a porotu si získalo nejen majestátním výkonem z portfolia elektrifikovaných spalovacích motorů a elektrickým pohonem, ale také vysokým komfortem. cesty na dlouhé vzdálenosti a četné digitální inovace. „Jsme velmi rádi, že jsme obdrželi toto prestižní ocenění. Verdikt mezinárodní poroty ukazuje, že naše produkty se silným charakterem se svými typickými kvalitami BMW přesvědčují a inspirují náročné cílové skupiny po celém světě,“ řekl Bernd Körber, senior viceprezident BMW Brand and Product Management, Connected Company.

BMW řady 5: Důsledná elektrifikace a digitální inovace

BMW řady 5 ukazuje svůj progresivní charakter pomocí technologie hnacího ústrojí, inovativních digitálních služeb a také elegantně sportovního designu, velkorysé úrovně prostoru v kabině, optimalizovaného akustického komfortu a progresivního prémiového prostředí interiéru. Pokročilé asistenční systémy, jako je dálniční asistent a aktivní asistent změny jízdního pruhu s potvrzením očí, zdůrazňují kvality BMW řady 5 na dlouhé vzdálenosti. Díky zobrazovacímu a ovládacímu/operačnímu systému BMW iDrive s QuickSelect, BMW Curved Display a BMW Intelligent Personal Assistant s rozšířenou funkčností je i5 komplexně nastaveno pro interakci uživatele s vozidlem prostřednictvím dotykového ovládání a přirozené řeči. Když vůz stojí, mohou cestující v BMW řady 5 prozkoumat rozsáhlou nabídku streamování videa na ovládacím displeji a užít si novou formu her ve voze – např. využít čas, kdy se nabíjí vysokonapěťová baterie.

Jako plně integrovaný člen nové modelové řady BMW řady 5 nabízí BMW i5 radost z jízdy bez lokálních emisí. Jízdní dynamika a efektivita BMW i5 mají kořeny v technologii BMW eDrive páté generace. To zahrnuje vysoce integrované pohonné jednotky a vysokonapěťové baterie s extrémně vysokou hustotou energie. Kromě toho nejnovější evoluce adaptivní rekuperace a inteligentní kombinace technologie tepelného čerpadla pro vytápění a chlazení interiéru, pohonný systém a vysokonapěťová baterie pomáhají vozu dosáhnout dojezdu až 582 kilometrů (362 mil) podle WLTP. cyklu, v závislosti na modelu a specifikaci. Kombinovaná nabíjecí jednotka BMW i5 umožňuje AC nabíjení rychlostí až 22 kW a DC nabíjení až 205 kW. To znamená, že dojezd vozu lze zvýšit až o 156 kilometrů (97 mil) za pouhých 10 minut, když je zapojen do rychlodobíjecí stanice.

Elektrifikováno bylo také celé portfolio spalovacích motorů. Flexibilně navržená architektura pohonu, která byla od počátku otevřena různým technologiím, umožňuje, aby bylo nové BMW řady 5 Sedan poprvé nabízeno jako čistě elektrický model s plug-in hybridními systémy a s vysoce účinnými zážehovými a vznětovými motory. Všechny spalovací motory nové modulární generace motorů BMW Group Efficient Dynamics jsou vybaveny nejnovější verzí 48voltové mild hybridní technologie.

BMW získává titul číslo devět ve World Car Awards

World Car Awards byly vytvořeny před 20 lety, aby stály vedle národních a regionálních ocenění jako uznání vynikajících inovací a nových produktů na automobilových trzích po celém světě. Letos se kromě celkové ceny předávaly ceny celkem v pěti kategoriích.

BMW v průběhu let nasbíralo osm vítězství ve World Car Awards. Jedním z vítězů bylo BMW řady 7, které bylo již v roce 2016 korunováno světovým luxusním vozem. V roce 2018 získal titul World Performance Car BMW M5. Toto deváté vítězství bavorského prémiového výrobce automobilů je posledním z dlouhé řady ocenění, které nové BMW řady 5 v posledních několika měsících získalo. Například pouze čistě elektrická verze přidává do sbírky trofejí celkem tři ocenění „Car of the Year“ z Norska, Dánska a Itálie.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading