ICE Deutsche Bahn ve stanici St.Anton am Arlberg Foto © TVB St. Anton aA/Bätz

Se změnou jízdního řádu loni v prosinci přibylo nové přímé spojení ICE z Hamburku do regionu Arlberg. Zdolání téměř 850kilometrové trasy trvá vlaku dobrých deset hodin.

Reklamy
ICE Deutsche Bahn ve stanici St.Anton am Arlberg Foto© TVB St. Anton aA/Bätz

Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) nedávno oznámily, že nové dodatečné dálkové vlakové spojení „Ski Express Tirol“ má přesvědčit stále více prázdninových hostů o četných výhodách ekologické železnice. Společně s Deutsche Bahn se chtějí zaměřit na ekologickou dovolenou do Tyrolska vlakem.

Nové přímé sobotní spojení s ICE 1201 začíná v 06:05 na hlavním nádraží v Hamburku. Podle jízdního řádu je příjezd do St. Anton am Arlberg v 16:07. Cestou vlak zastaví v Hannoveru a Mnichově východě, stejně jako v tyrolském Unterlandu a Innsbrucku. V opačném směru jezdí ICE 1200 v sobotu v 11:48 s příjezdem do Hamburku ve 22:29.

Nejvýše položené nádraží ICE vlaků

ICE také podle ÖBB vytváří nový výškový rekord s cílem Svatý Anton. Zatímco dříve si mohlo tyrolské nádraží Seefeld nárokovat titul „nejvyšší vlakové nádraží ICE“ s 1 182 metry, nyní ho nahradí tyrolské nádraží St. Anton s 1 303 metry.

„Většina prázdninových hostů stále přijíždí do Tyrolska autem. To se musí v budoucnu změnit, abychom mohli dosáhnout našich cílů v oblasti ochrany klimatu,“ uvedl podle oznámení radní provincie pro mobilitu René Zumtobel. K tomu jsou potřeba patřičně atraktivní nabídky. Nový Ski Express z Hamburku s četnými zastávkami v Tyrolsku představuje podle Zumtobela další důležitý krok k zatraktivnění pro veřejnou dopravu. Regionální manažer ÖBB-Personenverkehr odpovědný za Tyrolsko Werner Dilitz dodal: „Příklad přímého spojení ICE z Hamburku do St. Anton am Arlberg znovu ukazuje, že cestování vlakem je velmi trendy”.

Spojení jsou přizpůsobena turistickým potřebám

Od změny jízdního řádu také existuje široká škála známých atraktivních spojů, které jsou přizpůsobeny přesně potřebám turistů nebo jsou na ně zaměřeny. To zahrnuje následující vlaky:

  • Railjet “Kitzbüheler Alpen” Vídeň – Kitzbühel o víkendech od 23. prosince 2022 do 10. dubna 2023 a od 30. června do 10. září 2023
  • NOVINKA: Přímé spojení ICE o víkendech Berlín (do 31. března 2023) / Hamburk (od 1. dubna 2021) – Frankfurt – Stuttgart – Mnichov – Innsbruck
  • ICE “Großglockner” Hamburg – Mnichov – Kitzbühel – Zell am See, o víkendech a svátcích do 26. března 2023 a od 2. června do 10. září 2023.
  • Railjet “Tirol” přímé spojení Mnichov – Arlberg – Feldkirch, v sobotu od 31. prosince 2022 do 15. dubna 2023 a od 24. června do 30. září 2023.
  • ICE “Karwendel” a “Wetterstein” přímé spojení o víkendech z Hamburku a Hannoveru do Seefeld / Innsbruck a retor od 16. prosince do 26. března 2023.
  • NOVÉ ICE „Ski Express Tirol“ z Hamburku přes Tiroler Unterland do St. Anton am Arlberg a zpět (v sobotu do 25. března 2023) nebo v létě z Mnichova přes Tiroler Unterland do St. Anton am Arlberg a zpět (v sobotu od 24. června do 9. září 2023).
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading