Pro oblast V Aleji vybralo město projektanta, u Francouzské vyjednalo rychlejší zpracování dokumentace

autor podoby: prof. architek Pelčák

Stránka navštívena: 1493
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 47 Sekund

Na výstavbu družstevních bytů netrpělivě čekají stovky zájemců, jiní lidé doufají ve vypsání dalšího přihlašovacího řízení, do kterého by se mohli přihlásit. Na přípravě všech oblastí určených pro výstavbu se proto kontinuálně pracuje. Radní nedávno vybrali zhotovitele projektové dokumentace pro lokalitu V Aleji mestské části Přízřenice a u Francouzské v Zábrdovicích.

Pro holáseckou lokalitu V Aleji radní vybrali zhotovitele projektové dokumentace. Nejlepší nabídku podle hodnoticí komise podali Pelčák a partner architekti, s. r. o. Dokumentaci zpracují za 4,87 milionu korun bez DPH.

Právě projektant bude mít za úkol také prověřit ideální počet bytů. „Za město jsme měli představu 40 až 50, městská část ale navrhovala snížení zhruba na polovinu. V zadání proto uvádíme, že projektant má navrhnout 35 bytových jednotek plus minus 10. Je to kompromis mezi naléhavou potřebou stavět dostupné družstevní byty na straně jedné a zájmem městské části na nízkém počtu bytů na straně druhé. Snížení počtu bytů jsme docílili tím, že půjde o byty o větší podlahové výměře pro rodinné bydlení, tedy o třípokojové a čtyřpokojové byty, které tak vhodně doplní spektrum různých velikostí družstevních bytů v jednotlivých chystaných lokalitách,“ popsal náměstek primátorky města Brna pro oblast bydlení Jiří Oliva. Realizace je předběžně v plánu na roky 2023 a 2024. o samotnou výstavbu se postará městské bytové družstvo, které si pro tuto stavbu vezme úvěr a následně zajistí bez zisku jejich pronájem i správu, tak aby byli dostupné zvláště pro mladé rodiny.

U lokality Francouzská, kde má mezi lety 2025 a 2027 vzniknout na 90 bytů, se městu podařilo s projektantem CHYBIK & KRISTOF Associated Architects vyjednat zkrácení doby projekčních prací o sedm měsíců. Odevzdání hotové dokumentace se tak nyní očekává v průběhu roku 2023. „Chtěl bych poděkovat architektonické kanceláři CHYBIK & KRISTOF Associated Architects za to, že vyslyšela mou prosbu, a ač nemusela, zkrátila čas přípravy projektové dokumentace. Je vidět, že si architekti uvědomují, že cenová bublina bytů v Brně je opravdu neudržitelná, a mají zájem městu pomoci ve snaze rychle budovat dostupné byty, které budou stavět městská družstva za nákladové ceny, tedy na rozdíl od developerů bez zisku,“ uvedl Jiří Oliva.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Přejít k navigační liště