• 07/07/2022 04:22

Po 18 letech Qantas obnoví lety do Říma

© Qantas
Stránka navštívena: 3276
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 18 Sekund

Australský vlajkový dopravce Qantas oznámil otevření přímého spojení do Říma. Lety budou provozovány třikrát týdně, od 22. června do 6. října 2022. Bude to také návrat linky do kontinentální Evropy. Lety odlétající ze Sydney budou mít mezipřistání v Perthu.

Let s číslem QF5 odlétá ze Sydney v hod 17:55 místního času každé pondělí, středu a sobotu. Po pěti hodinách dorazí do Perthu v západní Austrálii. Po 90minutové zastávce pro doplnění paliva a vyzvednutí dalších cestujících začne druhá část cesty v hod. 22:20 místního času B787 odletí směrem na Řím. Přistání v Římě je naplánováno na další den v hodin 8:45 místního času. Doba letu je 16 hodin a 30 minut.

Zpáteční let (QF6) bude v úterý, čtvrtek a neděli. Let bude odlétat z římského letiště Fiumicino v 10:50 místního času. Zpáteční let v délce 15 hodin a 45 minut přiletí do Perthu následující den v 15:45. 8:35 místního času. Do Sydney odletí po 90 minutách zastávky v 10:05. Let bude trvat přibližně čtyři hodiny a v 16:05 místního času, přiletí do hlavního města státu Nový Jižní Wales.

Na lety zamíří Boeing B787

Boeing B787-9 Dreamliner byl pověřen provozováním letů spojujících Austrálii s Itálií. Letadlo pojme 236 cestujících na palubu. K dispozici je 166 sedadel v ekonomické třídě, 28 v prémiové ekonomické a 42 v business třídě.

Qantas znovu propojí Itálii s Austrálií

Australské aerolinky provozovaly pravidelné lety mezi Itálií a Austrálií v letech 1948 až 2003. Rozhodnutím tehdejších úřadů Qantas bylo rozhodnuto o pozastavení letů do měst v kontinentální Evropě, jako je Frankfurt nebo Paříž, kvůli špatným finančním výsledkům. Od této chvíle museli cestující, kteří chtěli cestovat mezi oběma zeměmi, využívat tranzitní spojení přes Singapur, Dubaj a Dauhá.

„Itálie je největším trhem Qantas v kontinentální Evropě, pokud jde o počet cestujících, kteří navštíví australskou rodinu a přátele,“ řekl Alan Joyce, generální ředitel Qantas. Dodal také, že Řím bude vstupní branou do dalších destinací v oblasti Středozemního moře, kam se cestující dostanou na palubách partnerských leteckých společností.

Ceny zpátečních letů z Sydney – Perth – Řím začínají na 1 785 USD za nejlevnější cestovní třídu. Qantas po dohodě s partnerskými leteckými společnostmi nabídne tranzitní spojení z Říma do 16 měst v Evropě, jako jsou Atény, Barcelona, ​​Nice, Madrid a Paříž, a 15 měst v Itálii, včetně Milána a Benátek. Půjde tak o druhou trasu provozovanou do Evropy z Austrálie. Ta úplně první létá do Londýna, momentálně přes Darwin na severu Austrálie. Původní trasa od znovu otevření vedla ze Sydney přes Perth do Londýna, kde lety obsluhují také B787.

Podle neověřených informací společnost plánuje otevřít ještě další trasy do Evropy a to Paříž, Frankfurt nad Mohanem. Další dlouhé trasy budou do New Yorku a Chicaga v USA, které společnost plánuje otevřít v horizontu 5 let.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %