Siemens Mobility chce zvýšit rychlost výroby v závodě v Grazu

redakce

Výrobce vlakové a železniční techniky Siemens Mobility investuje do svého závodu v Grazu zhruba 20 milionů eur.

Cílem je v tamním závodě v budoucnu vyrábět ještě více podvozků pro kolejová vozidla, dále zvyšovat kvalitu a zároveň zkracovat výrobní časy. Konkrétně řečeno, nový svařovací robot by měl během několika měsíců zvýšit kvalitu výrobků a kapacitu závodu, uvedla společnost. Velkého pokroku v rychlosti výroby má být dosaženo s moderní tiskovou linkou, která navíc do značné míry automatizuje a digitalizuje další pracovní krok. Časové a efektivní zisky dosažené tímto způsobem zvýšily konkurenční výhodu globálního kompetenčního centra pro podvozky společnosti Siemens Mobility.

Vzhledem k velké objednávce vozidel z Egypta a silné poptávce po lokomotivě Vectron pracuje závod v Grazu na vysokou kapacitu. Velký podíl na uspokojivém stavu objednávek mají také podvozky pro regionální vlaky a tramvaje. Investice v lokalitě Graz-Eggenberg zajistily pracovní místa i ve Štýrsku. Siemens tam zaměstnává přibližně 1 400 lidí, včetně více než 250 inženýrů ve výzkumu a vývoji. Podle společnosti se ročně vyrobí kolem 2 500 podvozků.

Foto © Siemens Mobility

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Z Thalysu bude Eurostar

Není divu, že Eurostar se stane ústřední značkou pro vysokorychlostní provoz mezi Francií, Anglií, Belgií, Německem a Nizozemskem. Dvě mezinárodní vysokorychlostní vlakové společnosti Thalys a Eurostar jsou od května 2022 sjednoceny pod záštitou Eurostar Group. Od konce roku 2023 ponesou všechna kontaktní místa pro zákazníky, včetně 51 vlaků společnosti, značku […]