» Domů » Silniční doprava » Automobilky » Nový MAN Lion’s Intercity LE

Nový MAN Lion’s Intercity LE

Přichází ve dvou variantách Intercity a City. Šest verzí nového modelu Low Entry nahrazuje současné tři řady.
První dvě verze Lion’s Intercity LE 12 (42 C, 12,44 m) a Lion’s Intercity LE 13 (43 C, 13,14 m) – by měly jít do výroby na začátku roku 2022. Od začátku roku 2023 začnou z výrobní linky sjíždět i městské varianty (32 C/33 C) ve stejné délce. Současně bude spuštěna výroba hybridních verzí EfficientHybrid nové generace.
Dočkají se i příznivci “jezevčíků”, neboť přijde i třínápravová verze o délce 14,46 metru Lion’s Intercity LE 14 (34 C/44 C), a to v roce 2024. Poprvé budou založeny na zcela nové elektronické platformě a stejně jako všechny varianty budou samozřejmě volitelně vybaveny systémem EfficientHybrid.
Model Intercity LE přepraví maximálně 102 cestujících a ve verzi City až 107 cestujících. Kapacita třínápravových modelů pro cestující je 115 (Intercity) a 121 (City).
Všechny nová LEčka dostanou motory D15 nové generace, tedy 9 litrový šestiválec ve výkonových třídách 280 koní (206 kW), 330 koní (243 kW) a 360 koní (265 kW) s maximálním točivým momentem 1 200 až 1 600 Nm. Nové motory jsou vhodné i pro palivo FAME či pro hydrogenované rostlinné oleje a syntetická paliva (XtL), a to bez dalších úprav. Třínápravové verze nedostanou nejslabší variantu.
Všechny motory mohou být vybaveny buď čtyřrychlostní převodovkou Voith DIWA.6, nebo novou automatickou šestirychlostní převodovkou ZF Ecolife 2.
Podvozek nabízí nezávislé zavěšení předních kol i standardní stabilizátory, které zajišťují široký úhel otáčení kol až 56 stupňů. Stejně jako všechny autobusy MAN jsou instalovány adaptivní Tlumiče PCV.
K dispozici jsou jinak dvě verze pracoviště řidiče: klasická verze od Lion’s Intercity a nová vlastní varianta VDV. Obojí s opravdu velkou možností konfigurace příslušenství. Důležitá je i bezpečnost. Zajímavostí pro cestující je již příprava na zavedení tříbodových bezpečnostních pásů na jejich sedadlech.
foto: MAN Truck and Bus
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes