Útok nožem v regionálním vlaku – dva mrtví a pět zraněných

redakce 1

Dva lidé byli zabiti a několik zraněno při útoku nožem na regionální vlak na lince RE 7 z Kielu do Hamburku.

Zatčen byl muž ve věku 20 až 30 let, uvedla ve středu večer policejní mluvčí. Podle Deutsche Bahn byla ovlivněna vlaková doprava mezi Flensburgem a Hamburkem a mezi Kielem a Hamburkem.

„Pozadí je stále nejasné, stejně jako totožnost obětí,“ uvedla policejní mluvčí. Údajný pachatel napadl lidi ve stále jedoucím vlaku. Podle mluvčí byl zraněn i údajný pachatel. O počtu zraněných se hlásily různé zprávy – zpočátku kolísal mezi pěti a sedmi. Policie prý obdržela několik telefonátů od cestujících. Vlak byl po upozornění zastaven, události se poté podle mluvčí přesunuly na nástupiště. Pachatel tam byl zatčen, ale nedokázala říct kdo. Středně zraněný muž byl převezen do nemocnice.

Podle federální policie se zločin stal krátce před 15:00 před příjezdem vlaku na nádraží Brokstedt ve čtvrti Steinburg. Vlakové nádraží je prozatím uzavřeno. Brokstedt je malá obec na železniční trati mezi Elmshornem a Neumünsterem.

„Je to velmi hrozné. Všichni jsme naprosto šokováni a zděšeni, že se něco takového stalo,“ řekla pro NDR ministryně vnitra Šlesvicka-Holštýnska Sabine Sütterlin-Waacková. Ministr dostal zprávu v zemském parlamentu a konzultoval to s premiérem Danielem Güntherem. Večer ji čekali v Brokstedtu.

Deutsche Bahn večer oznámily: „Náš nejhlubší soustrast patří příbuzným obětí. Zraněným přejeme brzké a úplné uzdravení.”

DPA

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Siemens Mobility chce zvýšit rychlost výroby v závodě v Grazu

Výrobce vlakové a železniční techniky Siemens Mobility investuje do svého závodu v Grazu zhruba 20 milionů eur. Cílem je v tamním závodě v budoucnu vyrábět ještě více podvozků pro kolejová vozidla, dále zvyšovat kvalitu a zároveň zkracovat výrobní časy. Konkrétně řečeno, nový svařovací robot by měl během několika měsíců zvýšit kvalitu […]