Finnair zavádí novou letenku Superlight pro cesty v rámci Evropy a od 1. června provádí změny v povolených zavazadlech. Nadměrné množství příručních zavazadel způsobuje zpoždění při nástupu na palubu a ovlivňuje jak přesnost letů, tak pohodlí cestování. Změny jsou navrženy tak, aby řešily problém nadměrného množství příručních zavazadel na palubě, což je také častá položka zpětné vazby od zákazníků. 

Od 1. června nahradí letenky typu Superlight letenky Economy Light na cestách Finnair v rámci Evropy. Obsahuje malou tašku, která jde pod sedadlo, ale žádné další zavazadlo. Případné nákupy uskutečněné na letišti se započítávají do povolenky, musí se tedy vejít i do podsedlové tašky. Členové úrovně Finnair Plus, kteří cestují s letenkou Superlight, budou mít kromě tašky pod sedlem jako výhodu úrovně jedno příruční zavazadlo.  

„Dochvilnost je pro naše zákazníky velmi důležitá a cílem změn, které nyní provádíme, je zajistit hladké nastupování, včasné odjezdy a pohodlné cestování pro každého. Nadměrné množství příručních zavazadel na palubě je známý problém, který má dopad jak na přesnost, tak na pohodlí cestování,“ říká Ole Orvér, obchodní ředitel společnosti Finnair. “Zlepšujeme také monitorování příručních zavazadel na letištích a nadměrná příruční zavazadla budou za cenu přesunuta do nákladového prostoru.” 

Lehké letenky, které zahrnují běžnou příruční tašku i malou tašku pod sedlem, budou i nadále k dispozici pro dálkové cesty a pro evropské lety v business třídě. Typ letenky Classic je i nadále správnou volbou pro zákazníky, kteří cestují jak s odbaveným, tak s příručním zavazadlem.  

Od 1. června Finnair také sníží povolený počet zavazadel v Business třídě. Kromě toho budou z nové klasifikace letenek vyloučena všechna zvláštní zavazadla, jako jsou golfové vaky a lyžařské vybavení, a budou k dispozici pouze za příplatek.  

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém