Saab dostal objednávku na víceúčelové zbraně Carl-Gustaf z Japonska

Saab obdržel objednávku od japonských jednotek sebeobrany, JGSDF, na dodávku mužského přenosného, ​​víceúčelového zbraňového systému Carl-Gustaf ® . Objednávka zahrnuje více než 300 systémů a dodávky se uskuteční v roce 2025.

Carl-Gustaf je přenosný víceúčelový zbraňový systém, který poskytuje vysokou taktickou flexibilitu díky široké škále typů munice. Je extrémně lehká a v mnoha zemích se etablovala jako hlavní zbraň vypouštěná z ramene. Od roku 1979 se používá u japonských sil sebeobrany.

„Tato objednávka je dalším důkazem toho, že náš víceúčelový zbraňový systém Carl-Gustaf splňuje vysoké standardy japonských jednotek sebeobrany, a těšíme se na další podporu a posilování jejich schopností,“ říká Görgen Johansson, vedoucí obchodní oblasti Saabu.

Carl-Gustaf prokazatelně přináší výsledky na bitevním poli a poskytuje efektivitu, kterou vojáci potřebují. Široká škála typů munice pro Carl-Gustaf jej činí flexibilním a schopným zvládnout jakoukoli situaci, ať už jde o poražení obrněného vozidla nebo konstrukce, nebo osvětlení bojiště během nočních operací. 

Systém Carl-Gustaf má dlouhou a významnou historii, která sahá až do roku 1948 a nyní je dodáván do více než 40 zemí po celém světě.  

foto SAAB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Saab dostal objednávku na víceúčelové zbraně Carl-Gustaf z Japonska

  1. Saab dostal objednávku na víceúčelové zbraně Carl-Gustaf z Japonska – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 20/10/2023 at 07:18

    […] Continue reading Saab dostal objednávku na víceúčelové zbraně Carl-Gustaf z Japonska at Transp… […]

Comments are closed.

%d