YIT postaví výzkumnou budovu v Otaniemi, Espoo, pro Technopolis

YIT a Technopolis se dohodly na výstavbě nové výzkumné budovy v Otaniemi, Espoo, a budovu obsadí VTT Technical Research Center of Finland Ltd. Celková hodnota kontraktu pro YIT je přibližně 28 milionů EUR.

Areál Innopoli 4 a související venkovní plochy jsou budovány v několika fázích. Současná smlouva je třetí fází projektu a nová budova bude napojena na již užívanou nemovitost. Projekt zahrnuje přibližně 7 900 hrubých metrů čtverečních.

V areálu bude vybudováno osm podlaží a spodní křídlo výzkumné haly. V budově budou umístěny laboratoře a související provozy a také speciální prostory, jako jsou rádiem chráněné prostory, rentgenové prostory a čisté prostory. To bude vyžadovat značné množství technických systémů budovy a různé druhy systémů v budově. Pronajímatelná podlahová plocha je cca 5 700 m2.

Nemovitost bude vybavena solárními panely a pro současnou fázi bude předložena environmentální certifikace LEED Gold. Pro YIT budou práce zahájeny v lednu 2024 a dokončení projektu je naplánováno na konec léta 2025.

Vizualizace YIT

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “YIT postaví výzkumnou budovu v Otaniemi, Espoo, pro Technopolis

  1. YIT postaví výzkumnou budovu v Otaniemi, Espoo, pro Technopolis – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 20/10/2023 at 10:17

    […] Continue reading YIT postaví výzkumnou budovu v Otaniemi, Espoo, pro Technopolis at Transport Minu… […]

Comments are closed.

%d