Nedostatek lékařů ve Francii se bude řešit jejich ordinacemi na nádražích

Vzhledem k nedostatku venkovských lékařů mají být na zhruba 300 vlakových nádražích v regionech Francie zřízeny takzvané telemedicínské praxe.

Pacienti tam mohou získat lékařskou pomoc prostřednictvím videokonzultace, nechat sestru očkovat nebo si nechat odebrat vzorek krve, oznámil v pátek v Paříži vlakový dopravce SNCF. V závislosti na místních potřebách by měly být možné i další nabídky, jako jsou oční kontroly nebo sportovní vyšetření. Telemedicínské praktiky plánované do roku 2028 byly zaměřeny nejen na dojíždějící vlaky, ale na celou místní populaci.

Vzhledem k tomu, že 90 procent lidí ve Francii žije do deseti kilometrů od vlakového nádraží, síť stanic by mohla být použita ke zlepšení lékařské péče ve venkovských oblastech, uvedla SNCF. Cílem je spolupráce s místními zdravotnickými úřady a s poskytovatelem zdravotní péče Loxamed, který byl založen během korona pandemie a který se mimo jiné specializuje na nabídku telemedicíny. Schůzky v ordinacích by mělo být možné rezervovat online. Video konzultace by měli provádět lékaři, kteří sídlí ve Francii a ideálně i v regionu.

Deutsche Bahn také zahájila projekt poskytování lékařské péče ve venkovských oblastech v roce 2018. Venkovský lékařský autobus, takzvaný DB Medibus, nyní jezdí po sedmi spolkových zemích jako pojízdná ordinace rodinného lékaře, stanice pro testování koronaviru nebo očkovací autobus.

Foto © pixabay

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Nedostatek lékařů ve Francii se bude řešit jejich ordinacemi na nádražích

  1. Nedostatek lékařů ve Francii se bude řešit jejich ordinacemi na nádražích – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 19/11/2023 at 20:14

    […] Continue reading Nedostatek lékařů ve Francii se bude řešit jejich ordinacemi na nádražích a… […]

Comments are closed.

%d