ŘSD zahájilo výstavbu dálničního obchvatu Vysokého Mýta na D35

Ředitelství silnic a dálnic v pátek zahájilo výstavbu dálnice D35 kolem Vysokého Mýta. Nový dálniční úsek, který zásadním způsobem odlehčí dopravně těžce zatíženému městu, má být zprovozněn již v roce 2025.

vizualizace ŘSD

„Po letech odkladů se dálnice D35 stala skutečnou prioritou. Aktuálně probíhá výstavba dvou úseků v celkové délce 22,3 km. Další úsek dálnice D35, který v letošním roce zahajujeme, je velice potřebný obchvat Vysokého Mýta v délce šesti kilometrů. V roce 2024 pak začne na dálnici D35 historicky nejvíce staveb. Konkrétně se rozestaví dalších šest úseků dálnice v délce 35,7 kilometrů. Dohromady tak bude najednou ve výstavbě 64 kilometrů dálnice D35,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.
„Nový dálniční úsek odvede z Vysokého Mýta veškerou tranzitní dopravu, což bude mít za následek výrazný pokles hlukové zátěže a také zlepšení životního prostředí pro všechny obyvatele. Řidiči se mohou těšit na kapacitní komunikaci, po níž bude jízda výrazně plynulejší a bezpečnější. Předpokládaná délka realizace je stejně jako v případě úseku mezi Hořicemi a Sadovou velmi krátká, ke zprovoznění stavby by mělo dojít do konce roku 2025,“ doplnil generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Součástí stavby je také jedenáct mostů, dvě mimoúrovňové křižovatky a 3 200 metrů protihlukových stěn. Intenzivní příprava probíhá i na všechny další úseky D35. Konkrétně v Pardubickém kraji budou během příštího roku zahájeny všechny zbývající úseky D35 mezi Ostrovem a Opatovcem. Na poslední dvě části z Opatovce do Mohelnice, které budou realizovány prostřednictvím PPP, přijde řada v roce 2025.

Dálnice D35 je plánována v trase Jičín – Hradec Králové – Olomouc – Lipník nad Bečvou a po dokončení bude s celkovou délkou 210 kilometrů druhou nejdelší dálnici v ČR. D35 je také v celé svojí délce součástí globální sítě TEN-T evropských dopravních koridorů.

vizualizace ŘSD

Stavba bude spolufinancována z Fondu soudržnosti v rámci Programu Doprava 2021 – 2027 (OPD3).

D35 Vysoké Mýto – Džbánov

  • délka: 6,0 km
  • kategorie: D 26,0/130
  • počet všech stavebních objektů: 101
  • zhotovitel: Eurovia CS, M – SILNICE, Stavby mostů
  • cena stavby dle smlouvy: 1 830 mil. Kč bez DPH
  • termín realizace: 2023 – 2025

Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 266,9 kilometrů nových staveb. Jedná se o 189,1 km dálnic a 77,8 km silnic I. třídy. Ve výběrovém řízení se nachází dalších 97,6 km dálnic a silnic I. třídy. Kompletní přehled všech připravovaných i realizovaných staveb naleznete v interaktivní mapě na webu www.rsd.cz.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “ŘSD zahájilo výstavbu dálničního obchvatu Vysokého Mýta na D35

  1. ŘSD zahájilo výstavbu dálničního obchvatu Vysokého Mýta na D35 – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 20/11/2023 at 07:14

    […] Continue reading ŘSD zahájilo výstavbu dálničního obchvatu Vysokého Mýta na D35 at Transport… […]

Comments are closed.

%d