Praha kompletně obnoví další komunikace v Horních Počernicích

Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila záměr veřejné zakázky na obnovu komunikace Prachovská a navazující části ulic Machovská a Dolská v Horních Počernicích. Součástí prací je i vybudování nové dešťové kanalizace, dále parkovacích stání, zpomalovacích prvků a doplnění veřejného osvětlení.

„Posunuli jsme do další fáze rekonstrukce komunikací v Horních Počernicích, konkrétně v ulici Prachovská a v částech ulic Machovská a Dolská. Součástí je i vybudování tolik potřebné nové dešťové kanalizace v ulicích Dolská, Machovská, dále parkovacích stání, zpomalovacích prvků a doplnění veřejného osvětlení. Nyní nás čeká otevřené řízení této veřejné zakázky na vhodného zhotovitele stavby. Začátek stavby odhadujeme na druhé čtvrtletí 2024,“ uvádí Michal Hroza, pražský radní pro oblast infrastruktury.

Záměr realizace veřejné zakázky musí na svém příštím zasedání schválit ještě Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Odhad nákladů byl stanoven na základě kontrolního rozpočtu k projektové dokumentaci na částku 56 815 000 Kč bez DPH.

Zahájení řízení k veřejné zakázce na výběr zhotovitele stavebních prací se předpokládá koncem letošního roku. Zadáváno bude v otevřeném řízení, aby se mohl účastnit neomezený okruh dodavatelů. Hodnocení nabídek pak bude provedeno na základě ekonomické výhodnosti nabídky. Samotné stavební práce by pak měly být zahájeny na jaře příštího roku a potrvají 12 měsíců.

TZ Praha, foto mapy Google

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Praha kompletně obnoví další komunikace v Horních Počernicích

  1. Praha kompletně obnoví další komunikace v Horních Počernicích – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 07/09/2023 at 05:18

    […] Continue reading Praha kompletně obnoví další komunikace v Horních Počernicích at Transport M… […]

Comments are closed.

%d