Stávka v Německu omezí vlaky ve středu!

V Německu se bude konat od středy 15. listopadu. 22:00, do čtvrtka 16. listopadu v 18 hodin se koná stávka. Rakouské dráhy doporučují odložit cesty do Německa z důvodu citelného dopadu na mezinárodní spoje. Totéž platí o spojích z Prahy do Mnichova či Berlína. Podle informací budou vlaky ukončeny na hranicích s Německem. Vnitrostátní doprava v Německu by se měla kompletně zastavit. Za stávkou stojí odborový svaz GDL. Ten se nedohodnul v prvním kole vyjednávání s Deutsche Bahn (DB). 

Odbory požadovaly navýšení platu o 555 euro měsíčně a kompenzační prémii inflace až 3000 eur. Zádrhelem je již požadavek na zkrácení pracovní doby z 38 na 35 hodin pro směnové pracovníky s plnou náhradou mzdy.

Odborový šéf Claus Weselsky v minulých dnech naznačil ochotu ke kompromisu, například s ohledem na postupné snižování. Dopravce se ale domnívá, že zkrácení pracovní doby zásadně není proveditelné. DB za sebe minulý týden na začátku jednání nabídla navýšení mezd o jedenáct procent na dobu 32 měsíců.

GDL je menší ze dvou železničních odborů. Zastupuje řadu strojvedoucích, ale vyjednává i pro další profesní skupiny, jako jsou průvodčí nebo části administrativy. DB dosud uplatňovala kolektivní smlouvy GDL v 18 ze zhruba 300 společností a zdůrazňuje, že nyní zahájené kolektivní vyjednávání se týká pouze asi 10 000 zaměstnanců železnic.

foto pixabay

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Stávka v Německu omezí vlaky ve středu!

  1. Stávka v Německu omezí vlaky ve středu! – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 14/11/2023 at 21:14

    […] Continue reading Stávka v Německu omezí vlaky ve středu! at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d