Saab a švédské ozbrojené síly uzavřely smlouvu a Saab obdržel objednávku na podpůrné a servisní služby pro Gripen. Hodnota objednávky činí přibližně 3,4 miliardy SEK (7,6 miliard korun) a vztahuje se na období 2023 až 2025. Smlouva také obsahuje opce pro švédské ozbrojené síly zadat další objednávky na podpůrné a servisní služby do roku 2027.

Smlouva zahrnuje podporu a údržbu Gripenů a je náhradou za předchozí smlouvu z května 2017 se švédskou správou obranného materiálu FMV, která v souvislosti s novou smlouvou zastupovala také ozbrojené síly. Smlouva zahrnuje služby podpory a údržby, které jsou důležité pro letový provoz Gripenů. Zahrnuje návrh a podporu, údržbu komponent, logistické služby, technickou podporu systému, publikace, náhradní díly, opravy, vybavení pozemní podpory, pilotní vybavení a školení.

„S touto smlouvou bude Saab pokračovat v efektivních operacích, které zajistí vysokou úroveň dostupnosti pro Gripen. Dává nám to příležitost podporovat naše zákazníky v nové globální situaci, jak nyní, tak i v budoucnu,“ říká Jonas Hjelm, vedoucí obchodní oblasti Saab Aeronautics. Služby budou poskytovány v závodech Saabu v Linköpingu, Arboga, Järfälla, Huskvarna, Göteborg a Östersund.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém