Insolvenční správce Abellio podal milionovou žalobu na sdružení NRW

Téměř rok poté, co železniční společnost Abellio Rail v Severním Porýní-Vestfálsku ukončila činnost, insolvenční správce Abellio zažaloval dopravní svazy ve státě o milionové platby.

Reklamy

Mluvčí soudu potvrdil, že okresní soud v Essenu obdržel odpovídající stížnost o rozsahu přibližně 2 000 stran. Wirtschaftswoche dříve informoval. Dopravní svazy reklamaci odmítly. Železniční společnost – dceřiná společnost nizozemských státních drah – ujela asi každý šestý vlakový kilometr v NRW a psala sytě červená čísla. Od podzimu loňského roku společnost prochází řízením o ochranném před věřiteli, tedy restrukturalizací podle insolvenčního zákona.

Poté, co jednání mezi Abelliem a dopravními svazy jako klienty o vyšší odměně zůstala bez dohody, vypověděly dopravní svazy NRW dlouhodobé smlouvy s Abellio. Linky Abellio v NRW byly od 1. února 2022 uděleny dalším společnostem v dočasné nouzi.

Insolvenční správce Rainer Eckert podle mluvčího soudu argumentoval tím, že dopravní svazy Porýní-Porúří, místní doprava Vestfálsko-Lippe a místní doprava Porýní zabránily potřebnému navýšení cen ve svých smlouvách a způsobily tak insolvenci. Žádá 53,8 milionu eur jako odškodnění a také náhradu škody za všechny škody způsobené insolvencí v celkové výši tříciferných milionů.

Dopravní asociace NRW obvinily z úpadku vedení Abellio v NRW: „Bylo a zůstává zřejmé, že tento úpadek je způsoben především někdy závažnými chybnými rozhodnutími tehdejšího vedení,“ uvedli v pátek. Nároky insolvenčního správce byly zcela neopodstatněné. Podle insolvenčího správce je prokazatelné, že za úpadek společnosti mohou dopravní svazy. 

DPA, foto Abellio

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém