Foto SAAB

Foto SAAB

Saab obdržel objednávku od společnosti Airbus Defense and Space na sadu senzorů Arexis Electronic Warfare (EW). Smluvní období je 2024-2026.

Reklamy

Německý úřad pro zadávání zakázek v oblasti obrany v červnu 2023 oznámil, že vybral sadu senzorů Arexis společnosti Saab pro Eurofighter EK, variantu EW letounu Eurofighter německého letectva. Tato objednávka představuje začátek první fáze dodávky Arexisu ze strany Saabu v rámci tohoto programu. 

Saab obdržel objednávku od Airbusu, který vybaví 15 Eurofighterů německého letectva pro mise EW řešeními včetně Arexis od Saabu. Tato letadla nahradí Tornado ECR německého letectva, která mají být vyřazena z provozu od roku 2030.

“Naše solidní zkušenosti s vývojem systémů elektronického boje pro vzdušné platformy a naše dlouhodobá spolupráce s Airbusem budou klíčové pro podporu dodávky Eurofighter EK německým vzdušným silám. Kombinací pokročilého hardwaru a softwaru s umělou inteligencí je naše sada senzorů Arexis posílí německou obranu pomocí schopnosti elektronického boje na budoucí desetiletí,“ říká Micael Johansson, generální ředitel a prezident společnosti Saab.

Saab bude podporován svým strategickým partnerem v oblasti AI Helsing a sada Arexis bude obsahovat platformu AI společnosti Helsing. Arexis umožňuje uživateli detekovat, lokalizovat a identifikovat radarové vysílače ve složitých a přetížených elektromagnetických prostředích. 

Arexis je osvědčená sada EW pro bojová letadla s nejnovějšími senzory a schopnostmi vlastní ochrany. Je modulární a lze jej přizpůsobit téměř jakékoli moderní platformě. Přečtěte si více: www.saab.com/arexis .

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading