Renfe zadalo zakázku Slovenské Tatravagónce dodávku 149 vagonů a jejich částí vozového parku v hodnotě 39,1 milionu eur

foto Renfe

Představenstvo Renfe Mercancias schválilo zadání dodávky 149 vagonů a jejich odpovídajících částí vozového parku slovenské společnosti Tatravagónka v hodnotě 39,1 milionu eur (včetně DPH). Zadávání, které se uskutečňuje ve dvou částech, bylo provedeno po vyjednaném nabídkovém řízení v rámci Plánu obnovy, transformace a odolnosti Evropské unie – NextGenerationEU, který ji bude částečně financovat částkou 14,5 milionu eur.

Reklamy

Uvedený proces začal loni v červnu odesláním oznámení o výběrovém řízení do Úředního věstníku Evropské unie, OJEU, poté bylo oznámení o účasti zveřejněno na platformě pro zadávání veřejných zakázek. Po dokončení procesu byla oceněna slovenská společnost Tatravagónka, která má na dodání obou partií lhůtu 22 měsíců.

Z celkového počtu vagónů, které Renfe Mercancias pořídí, je jedna z partií tvořena 74 60′ kontejnerovými vagony (typ SGNSS), zatímco druhá je tvořena 75 návěsovými vagóny (typ SDGGMRSS), které budou slouží pro provoz na železničních koridorech. Cílem společnosti je rozšířit, modernizovat a diverzifikovat svůj nákladní vozový park a nabídnout efektivnější, rychlejší a bezpečnější služby v železniční nákladní dopravě.

Investice na dodávku vozů je situována do kontextu vládního Plánu obnovy, transformace a odolnosti nové generace, financovaného Evropskou unií, která bude jeho pořízení částečně dotovat. Tato dotace odpovídá podpoře udržitelné dopravy a na druhé straně je v souladu se závazkem společnosti Renfe Mercancias vůči svým hlavním klientům zvyšovat produktivitu a kvalitu služeb.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém