» Domů » Letecká doprava » Brussels Airlines zahajují nový rok první dodávkou paliva Neste MY Sustainable Aviation Fuel na bruselské letiště prostřednictvím ropovodu CEPS

Brussels Airlines zahajují nový rok první dodávkou paliva Neste MY Sustainable Aviation Fuel na bruselské letiště prostřednictvím ropovodu CEPS

Brussels Airlines, vlajkový dopravce Belgie a součást skupiny Lufthansa, zahájily nový rok tím , že jsou první leteckou společností , která obdržela dodávku Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ na bruselském letišti poprvé s využitím systému NATO Central European Pipeline System (CEPS). Letecké palivo dodává ČEPS komerčním letištím v Evropě a od 1. ledna 2023 mohou tato letiště přijímat také udržitelné letecké palivo (SAF) prostřednictvím potrubního systému.

Brussels Airlines má ambiciózní cíle v oblasti udržitelnosti, včetně cíle vypouštět o 50 % méně CO2 do roku 2030 ve srovnání s rokem 2019, do roku 2050 se stane uhlíkově neutrální a do roku 2023 bude provozovat svůj první let pomocí SAF. Dodávka SAF společnosti Neste prostřednictvím potrubí CEPS přispívá k cílům udržitelnosti Brussels Airlines tím, že umožňuje letecké společnosti provozovat svůj první let pomocí SAF již na začátku roku 2023.

“Abychom dosáhli našich klimatických cílů, budeme muset v nadcházejících letech drasticky zvýšit používání alternativ k fosilním palivům. Společně se skupinou Lufthansa jsme již investovali do výroby a používání SAF po několik let.” Skutečnost, že udržitelné letecké palivo lze nyní rychle a ekologicky dopravovat z výrobního zařízení až do našeho letadla, je důležitým krokem ke zvýšení používání tohoto typu paliva v blízké budoucnosti,“ řekl Peter Gerber, generální ředitel Brussels Airlines.

„Udržitelné letecké palivo je v současnosti nejúčinnějším dostupným nástrojem ke snížení emisí z letecké dopravy. Neste spolupracuje s partnery, jako jsou Brussel Airlines a Lufthansa Group, letiště a poskytovatelé logistiky na zpřístupnění SAF v celé Evropě a na celém světě. Po povolení NATO přepravovat SAF na systému CEPS jsme hrdí na to, že jsme první, kdo dodává SAF  do potrubí na bruselské letiště. Těšíme se, že v blízké budoucnosti využijeme největší potrubní systém v Evropě k zásobování dalších letišť. Potrubí je nejúčinnějším způsobem zásobování, protože Neste v roce 2023 zvyšuje výrobní kapacitu SAF na 1,5 milionu tun ročně,“ řekl Jonathan Wood, viceprezident pro Evropu, Renewable Aviation ve společnosti Neste.

První várka SAF společnosti Neste pro Brussels Airlines byla na přelomu roku naložena do potrubního systému jako směs připravená k použití s ​​konvenčním leteckým palivem v mísicích zařízeních Neste v belgickém Gentu. Odtud bylo palivo přepravováno  společností Brussels Airlines potrubím do hlavního skladu paliva na letišti v Bruselu, čímž byl SAF k dispozici pro použití společností Brussels Airlines.

Neste MY Sustainable Aviation Fuel

Používání Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ snižuje emise skleníkových plynů až o 80 %* během životního cyklu paliva ve srovnání s používáním fosilního tryskového paliva. Neste MY Sustainable Aviation Fuel se vyrábí z udržitelných zdrojů, 100% obnovitelných odpadů a zbytkových surovin, včetně použitého kuchyňského oleje a odpadu živočišného tuku. SAF se mísí s konvenčním leteckým palivem a bezproblémově spolupracuje se stávající palivovou infrastrukturou a leteckými motory. 

Středoevropský potrubní systém

Central Europe Pipeline System (CEPS) je největší ropovodný systém v NATO a používá se k dodávce paliva pro letecká a pozemní vozidla po celé Evropě. Sestávající z přibližně 5 300 km ropovodu procházejícího Belgií, Francií, Německem, Lucemburskem a Nizozemskem je jednou z nejsložitějších a nejrozsáhlejších sítí ropovodů pro rafinované produkty na světě, které také navazují na civilní letiště.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes