foto Regiojet

Regiojet obnovuje síť před koronavirem

RegioJet obnovuje železniční a autobusové spojení v České republice i v zahraničí. Od poloviny května budou všechny vlaky plánované v jízdním řádu jezdit za normálních, nikoli pandemických podmínek.
Nyní každý týden získáváme 30% nových cestujících. Reagujeme na to rychle a od pondělí 26. dubna rozjíždíme další vlaky mezi Prahou a Ostravou a o víkendech, během dopravních špiček, sestavujeme vlaky z maximálního počtu vozů. Cestující cestují znovu do práce a o víkendech cestují se svými rodinami, uvedla Ivana Sachsová z tiskové kanceláře RegioJet.

Reklamy

Dne 14. května plánuje RegioJet zahájit noční vlak z České republiky na Slovensko na trase Praha – Košice. Samozřejmě záleží na tom, jaké epidemické podmínky na Slovensku převládnou.

Zástupce společnosti RegioJet dodává, že drtivá většina železničních spojení již funguje na železniční trase Praha – Brno – Bratislava / Vídeň. Cestujeme 4krát denně z České republiky do a z Vídně a 3krát denně v každém směru do a z Bratislavy. Jak již dříve oznámil RegioJet – v pátek 28. května odjíždí první letošní vlak z České republiky do Jaderského moře novou trasou přes Budapešť a Záhřeb.  V oznámení RegioJetu se však nezmiňuje již plánované, ale pozastavené spojení z Prahy do Polské Przemyśle. Jeho rozjetí je tak zatím nejasné.

Po několikaměsíční přestávce odjede první pár autobusů dopravce ze zahraničí do Prahy 1. května a bude spuštěna také síť autobusových spojů v České republice. Jde tak o jednu z moc mála pozitivních informací v současné době, kdy málo dopravců vše obnovuje, jak bylo před vypuknutím koronovirové krize minulý rok. 

Admin
Author: Admin