Qantas – Sydney – Port Moresby Inaugurační let – Posádka při příletu do Port Moresby. Autor Qantas

Cestující Qantasu, největšího Australského leteckého dopravce cestující mezi Austrálií a Papuou Novou Guineou mohou nyní využít nového přímého spojení mezi oběma zeměmi.

Reklamy
Qantas – Sydney – Port Moresby Inaugurační let – Posádka při příletu do Port Moresby. Autor Qantas

Národní dopravce včera zahájil svou inaugurační linku ze Sydney do Port Moresby, první komerční osobní let letecké společnosti mezi oběma městy za více než pět desetiletí. Každý týden budou provozovány dva zpáteční lety letadlem Boeing 737 této letecké společnosti a každý rok na trase přibude více než 36 000 míst. Lety se přidávají ke stávající denní službě společnosti Qantas Brisbane-Port Moresby.

Generální ředitel Qantas International Cam Wallace uvedl, že nová trasa pomůže posílit hluboké vazby mezi oběma zeměmi. „Tyto lety uspokojí rostoucí poptávku podnikatelské komunity po cestování mezi Austrálií a Papuou Novou Guineou,“ řekl Wallace. Naše nová trasa v Sydney ušetří zákazníkům nejméně tři hodiny cestovního času na zpáteční cestě tím, že se vyhne mezipřistání v Brisbane.“

Historie spojení

  • Qantas otevřel spojení na Papuu-Novou Guineu ve 40. letech 20. století dvěma lehkými letadly umístěnými v Lae pro místní operace. Čtyřmotorový DC4 Skymaster společnosti Qantas začal létat na trase Sydney – Port Moresby – Lae v roce 1950.
  • V roce 1959 byl Port Moresby používán jako tankovací místo pro lety Qantas do Hong Kongu.
  • Trasa je nejnovější mezinárodní službou, která byla přidána do sítě Qantas ze Sydney a bude podporovat obchod a obchod mezi Austrálií a Papuou Novou Guineou.
  • Krize coronavitu v roce 2020 zastavila provoz na lince.
  • Zákazníci cestující do Austrálie z Papa-Nové Guineje budou moci využít spojení s vnitrostátními letovými trasami společnosti Qantas a mezinárodní sítí.
  • Zákazníci Qantas a Frequent Flyers budou moci získávat a používat body Qantas na letech a využívat prémiové služby, včetně bezplatného jídla a nápojů, odbavených zavazadel a přístupu do salonku v Sydney.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading