• 07/07/2022 06:46

První personální rozhodnutí ve společnosti MAN ve Steyru

Stránka navštívena: 1368
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 42 Sekund

Od středy 2.9.2021 má bývalý závod nákladních vozidel MAN ve Steyru nového majitele. Jmenovitě štýrský podnikatel Siegfried Wolf. Protože nyní byly uzavřeny všechny potřebné právní transakce, prodej díla je dokončen.

A tak mohly být uzavřeny první smlouvy se zaměstnanci o jejich budoucnosti. Rozhovory, ve kterých jsou zaměstnanci informováni o svých možnostech, probíhají už dobrý týden a půl. Podle Josefa Kaliny, mluvčího Siegfrieda Wolfa, jednání probíhala ve velmi pozitivní atmosféře. Stálá pracovní síla se má do konce roku 2023 snížit z přibližně 1 900 zaměstnanců na přibližně 1 350. Pro zaměstnance jsou přesně tři možnosti, říká Josef Kalina.

„Zaměstnanci se mohou rozhodnout“

“Zaměstnanci se mohou rozhodnout.” Pokud přijmete nabídku pokračovat ve práci ve společnosti za změněných podmínek, existuje tento velmi diskutovaný přebytečný bonus až 10 000 eur na muže a ženu v kombinaci se snížením platu maximálně o 15 procent čistého. Druhá varianta je přijmout sociální plán, což znamená, že dostanete zálohu a máte čas opustit společnost a poté hledat něco na trhu práce. A třetí varianta je pro ne tak málo lidí v závodě, konkrétně pro ty, kteří jsou dost staří na to, aby si zvolili takzvaný prodloužený částečný důchod, “říká Kalina.

Emler: Dobrá atmosféra pro diskusi

Kdo chce zůstat nebo odejít a který model je pro něj nejvhodnější, je v současné době dotazován v rozhovorech jeden na jednoho. Radní Dělnických děl Helmut Emler také potvrzuje, že se to odehrává v dobré atmosféře pro diskusi. Přesto jsou mnozí nejistí, říká.

“Nakonec se zaměstnanec musí rozhodnout, a to je velmi obtížné.” Podporujeme ve všech směrech, každého zaměstnance, který tam zůstane, existují také otázky typu „Jak to vypadá v roce 2023 nebo 2025?“ Můžete pouze říci, kam si myslíme, že cesta vede. Ale nikdo samozřejmě nemá křišťálovou kouli. Druhým je sociální plán, který jsme vyjednávali. Jestli je to pro mě správné nebo ne, mám-li se připojit k těm co zůstanou a budou mít práci nebo ne, toto rozhodnutí musí znovu učinit každý zaměstnanec, “říká Emler.

Většina jednání by podle vedení a rady zaměstnanců měla být dokončena do konce září.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %