2 nejlepší výsledky v historii Vídeňského letiště

© Flughafen Wien AG
© Flughafen Wien AG

Vídeňské letiště v tiskové zprávě zveřejnilo počty cestujících v minulém roce. Jeho služeb využilo 29,5 milionu cestujících, jde o druhý nejlepší výsledek ve své historii. Rekordní rok 2019 prošlo bránami letiště 31,7 milionu cestujících. 29,5 milionu cestujících mělo dílovou destinaci Vídeň. 6,6 milionu cestujících ve Vídni přestupovalo na návazný let. Letiště samo o sobě se chlubí potvrzením spolehlivého letiště s málo zpožděními. Žebříček Skytrax umístil na 11 místo letiště z více, než 500 hodnocených letišť.

Reklamy

V roce 2023 patřili mezi nejžádanější destinace letiště v Německu, Španělsku a Itálii. Nejčastější cíl dovolené byl v Antalyi, Mallorce a Barceloně. Dálkovým destinacím vládne Bangkok, New York a Taipei.

Letiště by chtělo letos docílit 30 milionů cestujících a tržeb za 970 milionů euro, se ziskem 210 milionů euro. Přitom bude v investicích za 200 milionů euro, díky projektu jižního rozšíření terminálu 3. Dokončením dojde k propojení mezi budovami F, G a D. V nové budově mají být umístěny centrální bezpečnostní kontroly cestujících. Slavnostní položení základního kamene má nastat 14. února 2024, kdy nová přístavba bude v provozu v roce 2027 slibuje letiště.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “2 nejlepší výsledky v historii Vídeňského letiště

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading