» Domů » Železnice » Předvánoční dárek pro cestující vlakem od ÖBB: připravena nová čekárna na nádraží Feldkirch

Předvánoční dárek pro cestující vlakem od ÖBB: připravena nová čekárna na nádraží Feldkirch

Cestování vlakem je velmi trendy. Stále více lidí ve Vorarlbersku proto volí tuto formu mobility a přestupuje na ekologický vlak. Tím jednoznačně činí z Vorarlberska „železniční zemi“. Vlaková nádraží zde hrají důležitou roli, protože jsou trvalým prvním dojmem pro uživatele veřejné dopravy. Na vlakovém nádraží v okresním městě Feldkirch, důležitém uzlu vlakové dopravy ve Vorarlbersku, začala v říjnu 2021 kompletní rekonstrukce. V současné době probíhají finální práce, takže celkové dokončení je možné na jaře 2023. Celkově ÖBB-Infrastruktur AG investovala do modernizace přibližně 5,7 milionu eur.

Nová, moderní čekárna pro cestující

Aby byl pobyt na nádraží pro cestující ještě atraktivnější, byly čekárny kompletně zrekonstruovány a dostaly nový design. Pro úplně malé cestující vlakem je v nově vzniklé čekárně zřízen dětský koutek, aby čekací doba na další vlak ubíhala rychlostí Railjet. V nově vzniklém přístupovém prostoru bylo zřízeno sociální zařízení včetně WC pro cestující s omezenou schopností pohybu.

Do plánovaného konce výstavby na jaře 2023 bude kompletně modernizována stávající vstupní budova a přístavba zevnitř i zvenčí. Stanice dostane nový světelný design a zákaznické informační systémy budou upraveny na nejnovější stav techniky. S novými kvetoucími ostrůvky na střeše, které se skládají z devíti samostatných ploch o celkové rozloze 105 m², harmonicky pokračuje architektonický návrh autobusového terminálu a dále se zvyšuje ekologická rozmanitost.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes