Předvánoční dárek pro cestující vlakem od ÖBB: připravena nová čekárna na nádraží Feldkirch

redakce

Cestování vlakem je velmi trendy. Stále více lidí ve Vorarlbersku proto volí tuto formu mobility a přestupuje na ekologický vlak. Tím jednoznačně činí z Vorarlberska „železniční zemi“. Vlaková nádraží zde hrají důležitou roli, protože jsou trvalým prvním dojmem pro uživatele veřejné dopravy. Na vlakovém nádraží v okresním městě Feldkirch, důležitém uzlu vlakové dopravy ve Vorarlbersku, začala v říjnu 2021 kompletní rekonstrukce. V současné době probíhají finální práce, takže celkové dokončení je možné na jaře 2023. Celkově ÖBB-Infrastruktur AG investovala do modernizace přibližně 5,7 milionu eur.

Nová, moderní čekárna pro cestující

Aby byl pobyt na nádraží pro cestující ještě atraktivnější, byly čekárny kompletně zrekonstruovány a dostaly nový design. Pro úplně malé cestující vlakem je v nově vzniklé čekárně zřízen dětský koutek, aby čekací doba na další vlak ubíhala rychlostí Railjet. V nově vzniklém přístupovém prostoru bylo zřízeno sociální zařízení včetně WC pro cestující s omezenou schopností pohybu.

Do plánovaného konce výstavby na jaře 2023 bude kompletně modernizována stávající vstupní budova a přístavba zevnitř i zvenčí. Stanice dostane nový světelný design a zákaznické informační systémy budou upraveny na nejnovější stav techniky. S novými kvetoucími ostrůvky na střeše, které se skládají z devíti samostatných ploch o celkové rozloze 105 m², harmonicky pokračuje architektonický návrh autobusového terminálu a dále se zvyšuje ekologická rozmanitost.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Rozsudek v případě zavádění SDO: Kraj jednal v souladu se zákonem. Žaloba Kladna byla odmítnuta

Město Kladno neuspělo u pražského Krajského soudu ve sporu týkající se zavádění Standardů dopravní obslužnosti (SDO). Jde tak o třetí instituci, která potvrdila zákonné argumenty kraje týkající se zavádění SDO. Nejdříve stížnosti Kladna odmítlo Ministerstvo vnitra ČR, poté i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Podle dnes obdrženého usnesení soudu byla žaloba statutárního […]