Saab obdržel objednávky na pozemní systém protivzdušné obrany RBS 70 NG a radar Giraffe 1X od lotyšského ministerstva obrany. Dodávky začnou ještě před vánocemi v roce 2022. Radar Giraffe 1X v kombinaci s RBS 70 NG dále posílí schopnosti lotyšské protivzdušné obrany tím, že umožní lepší výkon.

Reklamy

„Naše rozsáhlé znalosti v oblasti pozemní protivzdušné obrany nám umožňují nabídnout kompletní řešení v oblasti. Lotyšské národní ozbrojené síly touto objednávkou obdrží radar Giraffe 1X s nejlepšími schopnostmi ve své třídě a také nejschopnější systém protivzdušné obrany krátkého dosahu na světě RBS 70 NG,“ říká Mats-Olof Rydberg, vedoucí oddělení Marketingu a prodeje, obchodní jednotka společnosti Saab Missile Systems.

RBS 70 NG používá řada národů po celém světě, včetně Švédska, České republiky a Brazílie. Nejnovější verze nabízí automatické sledování cílů a vestavěný noční zaměřovač. Giraffe 1X má smlouvu pro řadu zákazníků a je to skutečně kompaktní, lehký vysoce výkonný 3D radar. Giraffe 1X lze použít pro úkoly včetně pozemní protivzdušné obrany, protipilotních leteckých systémů (C-UAS) a ochrany míst, stejně jako námořní aplikace pro všechny typy plavidel.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading