27/07/2021

Ovládnutí FlixBusem v praxi. Eurolines zrušily první linky. Cestující s prvními problémy

Stránka navštívena: 291
0 0
2 min read
Stránka navštívena: 292
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 36 Sekund
Z nabídky mezinárodních autobusových linek zmizely po ovládnutí značky Eurolines německou společnosti FlixBus desítky spojů týdně. Eurolines odešly například z linek z Prahy do Vídně, Budapešti či Berlína, nejnověji ruší i spojení do Nice.
Vyplývá to z údajů na stránkách Eurolines i v celostátním informačním systému jízdních řádů. Například linka z Prahy do Vídně má oficiálně stále licenci na šest spojů denně každým směrem, u každého je ale zastavení provozu do 23. července příštího roku.
Bohužel k ukončení pár linek muselo dojít, souvisí to s fúzí,“ potvrdila mluvčí Eurolines Pavla Lauermannová. „V současné době jsme stále v procesu integrování sítě Eurolines do stávající sítě FlixBusu. Pro zmíněná spojení koncesi nedrží Eurolines, nýbrž příslušný autobusový partner. Tyto koncese nejsou předmětem smlouvy mezi Eurolines a FlixBusem, proto se autobusový partner může sám rozhodnout o budoucnosti těchto spojení,“ uvedl FlixBus v odpovědi.
Eurolines zůstaly spoje do Paříže, Štrasburku, Lyonu a Belgie, na ně naopak FlixBus začal prodávat místa. Jak bude spolupráce obou značek vypadat dál, zatím není jasné.
FlixBus se dohodl na koupi sítě Eurolines letos na začátku května s francouzskou společností Transdev. Předmětem koupě byly všechny aktivity značek Eurolines a isilines tak, jak jsou, se stávající nabídkou, prodejními místy i zaměstnanci.
Spojením našich dopravních sítí vzniká namísto paralelní nabídky jedna silná síť. Integrace nabídky Eurolines posiluje naši evropskou síť spojů a doplňuje náš další rozvoj na klíčových evropských trzích,“ řekl při koupi zakladatel a šéf FlixBusu Joachim Engert.
Seznam zrušených linek
Praha – Vídeň
Praha – Hamburk
Praha – Barcelona- Murcia
Praha – Milano – Nice – Avignon
Praha – Rotterdam
Několik desítek cestujících, tak uváznulo ve Vídni, Barceloně a Milánu, kde marně čekalo na spoj Eurolines do Česka. Museli tak jet jinými dopravci, když s němi nekomunikoval Flixbus a ani Eurolines, ač měli řádně koupené jízdenky. Díky tomu se tak možný nový dopravce Luxus Bus dostává do zájmu cestujích, zda-li nenahradí právě tyto nesolidní společnosti. zvláště pak jde o spojení s Itálii, Francií a Španělskem, včetně Německa a Rakouska.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %