• Út. Srp 16th, 2022

S opravou Veveří začnou příští rok v dubnu a potrvá do června

Srp 8, 2019 , , ,
pohled na Veveří od Žerotinova náměstí
Stránka navštívena: 622
0 0
Doba čtení příspěvku:55 Sekund

Po novém povrchu se už příští rok alespoň v části brněnské ulice Veveří projedou řidiči. V úseku od Žerotínova náměstí po Grohovu začnou dělníci s opravami v dubnu. Potrvají do června.
Podle představitelů brněnského dopravního podniku už komunikace nevydrží ani dva roky. „Koleje jsou bezpečné pro provoz, ale na hranici životnosti. Leží tam desítky let. Oprava je nezbytná podmínka, aby mohly začít úpravy v Žabovřeské,“ potvrdil provozní ředitel podniku Jan Seitl.

pohled na Veveří od Žerotinova náměstíKOLEJE I SILNICE

Kromě výměny kolejí v úseku dělníci upraví povrch silnice včetně obrubníků. „Je to jedna z posledních páteřních komunikací, která vede do centra města a není opravená. Momentálně vzniká plán organizace provozu,“ sdělil radní města pro dopravu Petr Kratochvíl.

Složitější budou opravy úseku mezi Grohovou a Konečného náměstím. „Vyjdeme z už schváleného projektu. Změní se tam parkovací plochy i stromořadí. Úpravy se dotknou také sítí,“ zmínil Kratochvíl.

Konkrétnější obrysy budou jasné po zpracování technické studie. Radní ve středu vybrali jejího zhotovitele. „Druhou část oprav vidím za dva tři roky,“ vzkázal radní Kratochvíl.

Opravy Veveří vítá třeba Vítězslav Minster. „Ale myslím si, že v Brně jsou ulice, které rekonstrukci potřebují více,“ řekl.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Brno drží pozici lídra v trolejbusové dopravě. Nakupuje dalších až 40 vozů, které si navíc bude sám montovat