» Domů » Silniční doprava » Rezidentní parkování v Brně a jaká je pravda?

Rezidentní parkování v Brně a jaká je pravda?

Město Brno zavedlo s nulovou přípravou rezidentní parkování po většině centra Brna co přineslo velký chaos, zmatky a hromady lží, slibů že se zruší, když se zvolí ODS a dostane k moci. Realita byla úplně jiná, když se dostala k moci, taktéž Brno autem, Svobodní a další co slibovali, jak pomůžou řidičům. 

Nejvíc na toto doplácí nejenom přespolní, kteří dojíždí do centra Brna studenti, pracující, ale i podnikatelé, kterým město výrazně omezuje dobu, kdy smí zásobovat své obchody.

Představitelé města Brna a hlavně městská část Brno – střed si od omezení aut v centru města slibovali jejich úbytek. Realita ale je úplně jiná a stále se zhoršuje, protože se v centru města prohání auta lidí, kteří s ním nemají nic společné – kamarádi politiků na městu nebo městské části, a pak hlavně hromada mladých Slováků opomíjející jakékoliv dopravní značení a pletoucí si pěší zónu a dálnici.

A jak na to zareagovala radnice městské části Brno – střed? Raději zruší průjezd tramvají centrem města, zakáže ještě více auta v centru města, prý bude jenom pro ty co tam bydlí nebo podnikají, nikdo jiný se do historického centra už nedostane. Bohužel i zásobování obchodů, které nově smí vjíždět do centra od 6 do 10 hod. Výsledek je ten, že si vzájemně zavazí dodávky a díky tomu se zpožďují spoje MHD, které tudy projíždí. A navíc tímto nesmyslným omezením vjezdu zásobování můžete rychle zapomenout na nějaké nákupy pečiva a dalšího rychloobrátkového zboží, které prostě po 14 hodině v centru Brna už prostě nebude a další díky MMB nebudou smět navést.

Jaký to má dopad na invalidy?

Po zavedení rezidentního parkování město zavedlo až 3 hodiny bezplatně na místě pro invalidy, mimo tyto místa také 3 hodiny bezplatně. Poté by měli platit jako všichni ostatní. Bohužel tak většina osob, kteří jsou odkázání na auto anebo se o ně starají mají nejeden problém. Většina pečujících osob o tyto invalidy nemají trvalý pobyt v Brně a tudíž nemůže být zaregistrována do rezidentního parkování. Tito jsou také dle mínění města nežádoucí, jako všichni mající úřední adresu i třeba jen proto, že majitel nemovitosti s přihlášením k trvalému pobytu nesouhlasí. Město jej ale navádí, aby obcházel zákony a udělal si zde trvalý pobyt a jinde se odhlásil, i když si tím bude mít velké problémy.

Po celé oblasti, kde je rezidentní parkování přitom řádí 2 auta, která vás šmírují pomalu nonstop. To mělo dle města přinést peníze do pokladny města, které využije na projekty týkající se dopravy a dopravní infrastruktury. Reálně město připustilo po velké kritice od oprávněně dotčených lidí z centra města a zvláště zdravotně postižených, jak je tento úlet silně ztrátový a nebude zaplacený ani za 100 let!

Co k tomu více dodat? 

Za rok působnosti je ve ztrátě 20 milionů korun. Na tom, ale pracují 4 řidiči Brněnských komunikací, kteří jezdí se “šmírovacím” autem po centru města, kde je rezidentní parkování. K tomu připočtěme dalších 11 lidí na Zvonařce, kde je informační kancelář a vše okolo tady tohoto nesmyslu. Pokud by měl takto hospodařit jakýkoli běžný občan, pak by musel do měsíce vyhlásit osobní bankrot a do konce života se topit v dluzích. Proč to tak není i u města Brna, které se čím dál víc snaží vyhnat co nejvíce lidí z města? Od zavedení rezidentního parkování město opustilo na 34 tisíc osob. Ty raději přesídlili mimo Brno do jeho okolí a raději do Brna dojíždí za prací, studiem nebo podnikáním.

Nejhorší věc na rezidentním parkování?

Pokud jste invalida, bydlíte v okolí Třídy kapitána Jaroše, kde se nachází spousta lékařů, gymnázium, střední školy, základní škola, ambasáda, ÚOHS, Krajská hygiena, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, stanice soukromé záchranné služby, několik hotelů, divadlo a spousta dalšího, a chcete zaparkovat, tak nemáte téměř šanci najít místo ani na parkovacích stáních vyhrazených pro zdravotně-tělesně postižené, neboť na těchto místech parkují i osoby s kartou ZTP z jiných rezidentních oblastí (v tom lepším případě) nebo ještě lépe zcela bez parkovací karty pro osobu ZTP. Dle vyjádření města je ovšem vše v pořádku a tato rezidentní oblast je dle jejich měření využita maximálně z 60%, případně je vám pracovníkem z kontaktního centra na Zvonařce sděleno, že s mrzákem nemáte co pohledávat v centru města a pokud se nám něco nelíbí, ať se ráčíme vystěhovat a neotravovat je. Jejich pochybné měření zaplněnosti parkovacích míst pochází pravděpodobně z nějaké soboty nebo neděle, neboť v těchto dnech se snaží téměř všichni obyvatelé MČ Brno-střed dostat pryč a užít si klidný víkend – bez stalkingu, utlačování, vybírání poplatku za MOŽNOST zaparkovat a aktivní snahy vám vnutit názor, že auto je špatné, ale do MHD se investovat nijak nemusí . . .

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes