Peab staví čistírnu odpadních vod v Ålesundu

Společnost Peab byla pověřena výstavbou nové čistírny odpadních vod Fremmerholen v Ålesundu. Zákazníkem je město Ålesund a smlouva má hodnotu 429, 452 milionů korun.

Stávající čistírna odpadních vod obce Ålesund dodává čistou vodu přibližně 70 000 obyvatel. Nová čistírna odpadních vod bude zásadní pro zajištění dodávek čisté vody do Ålesundu a okolních obcí. Projekt zahrnuje vybudování zpracovatelského závodu, čistírny odpadních vod a dvoupatrové čerpací stanice. Peab bude také zodpovědný za zemní práce a instalatérské instalace.

Požadavky na životní prostředí jsou velmi vysoké, protože část stavebních ploch je na zdroji pitné vody. Dvě z plánovaných opatření jsou staveniště bez fosilních paliv a většinu práce provádějí vlastní kvalifikovaní pracovníci společnosti Peab.

„Jsme hrdí, že můžeme přispět k zajištění spolehlivé dodávky čisté vody obyvatelům v této oblasti. Peab dodá vysoce kvalitní infrastrukturu, která bude sloužit místní komunitě na mnoho let dopředu. Těšíme se na úzkou spolupráci s magistrátem, abychom tento projekt provedli efektivně, bezpečně a udržitelně,“ říká Kjetil Nordang, regionální manažer Peab Norway.

Stavba začne v říjnu 2023 a čistírna odpadních vod by měla být uvedena do provozu na podzim 2026.

vizualizace Peab

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Peab staví čistírnu odpadních vod v Ålesundu

  1. Peab staví čistírnu odpadních vod v Ålesundu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 18/10/2023 at 19:15

    […] Continue reading Peab staví čistírnu odpadních vod v Ålesundu at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d