» Domů » Železnice » Dolní Rakousko zlepší železniční síť

Dolní Rakousko zlepší železniční síť

Vláda Dolního Rakouska odmítnula obnovení provozu na některých tratích, po zavedení autobusů stoupnul počet cestujících. Do budoucna však nevylučuje při změně výhodnosti spojení vlaky jejich obnovení.

Rakouské ÖBB a Dolní Rakousko chystají v následujících 20 letech investice ve výši 2,3 miliardy euro do zlepšení železniční infrastruktury v oblasti Weinviertel. Oblast je mezi Vídní a hranicemi s Českem a Slovenskem. Jejím neoficiálním středem je pak město Mistelbach an der Zaya, kam jezdí značné množství obyvatel z Česka a Slovenska za nákupy.

Podle vlády Dolního Rakouska jsou to investice, které přinesou zlepšení podmínek pro zhruba 40 tisíc cestujících denně, uvedl dolnorakouský radní Ludwig Schleritzko. Zlepšení se má týkat i tratí k českým hranicím do měst Retz a Laa na der Thaya. Například do Retz má dojít k částečnému zdvojkolejnění trati a zvýšení traťové rychlosti na 160km/hod. Jen na trati do Laa an der Thay plánuje Rakousko investovat 190 milionů euro. Zrychlení by se měli dočkat i cestující do Znojma. To má přinést i více spojů na trati.

tratě vybrané ke zlepšení a nebo zrušení

Vláda naopak odmítnula obnovení provozu na trati Schweibarther Kreutz. Důvodem je dvojnásobný nárůst cestujících po zavedení autobusů. To ukazuje, že zastavení provozu na některých tratích bylo správné a jejich nahrazení autobusy.

V případě, že by Česká strana zlepšila trať do Hevlína, pak by se dalo do budoucna uvažovat i obnovení spojení resp. dobudování kolejí mezi Laa an der Thaya a Hevlínem s Hrušovany nad Jevišovkou.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes