airBaltic na letišti Boryspil v Kyjevě. Foto airBaltic

airBaltic na letišti Boryspil v Kyjevě. Foto airBaltic

Lotyšská národní letecká společnost airBaltic oznámila, že 25. března navštívil její generální ředitel a prezident Martin Gauss společně s delegací airBaltic Kyjev na Ukrajině, v rámci návštěvy, která dodržovala nejvyšší bezpečnostní a plánovací standardy . Uskutečnilo se zde významné setkání s Oleksandrem Kubrakovem, místopředsedou vlády pro obnovu Ukrajiny a ministrem pro infrastrukturu, a Oleksiy Dubrevskyy, generálním ředitelem mezinárodního letiště Boryspil . Během jednání M. Gauss potvrdil připravenost airBalticu obnovit lety do az letů do a z Kyjeva, Lvova a postupně i Oděsy a znovu začlenit tyto destinace do své aktivní sítě linek, jakmile válka skončí a Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA ) prohlašuje, že létání na Ukrajinu a z Ukrajiny je opět bezpečné.

Zástupci airBaltic cestovali na Ukrajinu letem z Rigy do Varšavy a poté vlakem z Varšavy do Kyjeva. K delegaci se připojil také Kristaps Purmalis, druhý tajemník pro hospodářské záležitosti Velvyslanectví Lotyšské republiky na Ukrajině.

Reklamy

Během návštěvy provedla delegace airBaltic společně s vedením letiště Boryspil důkladnou revizi infrastruktury, vybavení, zařízení a provozní připravenosti letiště k obnovení letů, jakmile bude zajištěna přijatelná úroveň bezpečnosti letu. Kromě toho diskutovali o budoucích možnostech spolupráce, bezpečnostních opatřeních a podpoře airBaltic při obnově ukrajinského letectví.

Martin Gauss , prezident a generální ředitel airBaltic : „Jsme odhodláni aktivně se zapojit do obnovy ukrajinského leteckého provozu. airBaltic zůstává sebevědomým a podporujícím partnerem při rekonstrukci a investicích do ukrajinského letectví. Uprostřed nejtvrdších válečných podmínek jsme byli svědky profesionality letištního týmu a těšíme se na obnovení letů při nejbližší příležitosti. Jakmile to bude bezpečně možné, vzhledem k tomu, že bezpečnost našich zaměstnanců, cestujících, letadel a letů je naší nejvyšší prioritou, společnost airBaltic se zavázala být mezi prvními, kdo obnoví lety s naší sousední zemí, zajistí konektivitu a podpoří nezávislost Ukrajiny. Слава Україні (Sláva Ukrajině)!”

Oleksiy Dubrevskyy , generální ředitel letiště Boryspil : „Obrovská část práce, kterou děláme každý den, je spolupráce s našimi klíčovými partnery – leteckými společnostmi, které k nám létaly historicky a které se chystají obnovit lety v budoucnu. Návštěva našeho letiště nejvyšším vedením lotyšské národní letecké společnosti airBaltic je nezbytnou fází v implementaci procesu budoucího obnovení letů, spolu s budováním spolehlivé architektury pro bezpečnost letu a bezpečnost cestujících, udržováním letištní infrastruktury a udržováním vysoce kvalifikovaného personálu a udržování certifikovaných činností letiště.

airBaltic se těší na obnovení letů do az Ukrajiny po znovuotevření ukrajinského vzdušného prostoru. Letecká společnost plánuje zahájit každodenní lety z Kyjeva, Lvova a postupně i Oděsy a spojí tato města s pobaltskými metropolemi a také s velkými evropskými městy přes Rigu.

airBaltic provozuje více než 130 linek z Rigy, Tallinnu, Vilniusu, Tampere a sezónně i Gran Canaria, které nabízejí spojení do široké škály destinací v síti linek letecké společnosti v Evropě, na Středním východě, v severní Africe a na Kavkaze. Kompletní rozpis  letů a letenek airBaltic  je k dispozici na domovské stránce společnosti  www.airbaltic.com

airBaltic  ve zkratce: airBaltic (Air Baltic Corporation AS)je akciová společnost, která byla založena v roce 1995. Jejím hlavním akcionářem je lotyšský stát, který vlastní 97,97 % akcií, zatímco zbytek akcionářů drží 2,03 %.airBalticnabízí spojení do více než 70 destinací v Evropě, na Středním východě, v severní Africe a na Kavkaze. Za posledních 28 letairBalticvyvinul jako silná a mezinárodně uznávaná letecká společnost, která zaměstnává více než 2 500 zaměstnanců.airBalticse skládá ze 47Airbus A220-300dělájednu z nejmladších flotil v Evropě. Letecká společnost získala několik mezinárodních ocenění za dokonalost, inovativní služby a významné úspěchy.Skytrax ocenil airBaltic dva roky po sobě jako nejlepší leteckou společnost ve svém regionu. Kromě toho v roce 2022Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA)udělilaspolečnosti airBalticcenuDiversity and Inclusion Team Award. V roce 2023 získala letecká společnost cenuAPEX Passenger Choice Award za nejlepší kabinovou službu v Evropě.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading