Saab dostal objednávku z Lotyšska na munici Carl-Gustaf

Saab obdržel od lotyšského ministerstva obrany objednávky na střelivo pro bezzákluzovou pušku Carl-Gustaf®. Hodnota objednávky je přibližně 185 milionů SEK (410 milionů Kč). Objednávka je zadána v rámci rámcové dohody mezi Saabem a švédskou správou obranného materiálu (FMV), která Lotyšsku umožňuje zadávat objednávky na zbraně a střelivo Carl-Gustaf M4 po dobu deseti let.

Reklamy

„Jsme rádi, že můžeme pokračovat v poskytování našich prvotřídních pozemních bojových schopností Lotyšsku. Tato objednávka podpoří schopnost lotyšských národních ozbrojených sil čelit široké škále výzev na moderním bojišti,“ říká Görgen Johansson, vedoucí obchodní oblasti Dynamics společnosti Saab.

Carl-Gustaf prokazatelně přináší výsledky na bitevním poli a poskytuje efektivitu, kterou vojáci potřebují. Široká škála typů munice dostupných pro Carl-Gustaf jej činí flexibilním a schopným zvládnout jakoukoli situaci na bojišti, ať už jde o zničení obrněného vozidla nebo konstrukce, nebo osvětlení bojiště během nočních operací.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém