AirBaltic a Airbus aktualizují rozvrh dodávek pro zbývající A220 a připravují na nové základny a destinace do Evropy

Lotyšská společnost AirBaltic a Airbus včera (20. srpna) podepsaly dohodu o přeplánované dodávce zbývajících 28 objednaných leteckých autobusů A220-300. Podle dokumentu bude na začátku roku 2024 dokončena celá objednávka (tzv. Společností) a ve flotile bude 50 letadel tohoto typu.

Společnost AirBaltic má do konce letošního roku dodat tři další letadla A220-300. Společnost má také možnosti objednávek pro 30 dalších letadel tohoto typu. V současné době se flotila dopravce skládá z 22 leteckých autobusů A220-300.

Reklamy

Nedávná krize nám umožnila urychlit naše rozhodnutí zavést jediný typ flotily, tj. Airbus A220-300. To nám umožňuje minimalizovat složitost a využít mimořádný výkon, který tento letoun poskytuje. V budoucnu budeme pokračovat v rozšiřování a zvyšujeme kapacitu poskytovanou dalšími letadly v souladu s obchodním plánem „Destination 2025 CLEAN“, řekl Martin Gauss, prezident společnosti AirBaltic.

Airbus A220-300 splnil očekávání společnosti a poskytoval zlepšený celkový výkon, úsporu paliva a pohodlí pro cestující, personál v kabině a kokpitu. Toto letadlo nabízí vynikající letový zážitek a nabízí cestujícím takové výhody, jako jsou širší sedadla, větší okna, více prostoru pro příruční zavazadla v kabině a vylepšené toalety. Nové letadlo je také mnohem tišší – se čtyřikrát nižšími emisemi hluku. Navíc je v současné době nejekologičtějším komerčním letadlem na světě, protože je prvním letadlem, které má transparentní prohlášení o svém dopadu na životní prostředí během svého životního cyklu, což pomáhá snížit emise CO2 o 20 a NOX o 50%.
Je třeba dodat, že na konci listopadu 2019 oslavil Airbus dodávku svého 100–ho A220 během zvláštního ceremoniálu v sídle společnosti Airbus Canada v kanadském Mirabelu. Jubilejní letadlo A220-300 bylo dodáno společnosti AirBaltic. Začátkem prosince letošního roku. AirBaltic představil světu kompletní simulátor Airbus A220 ve výcvikových zařízeních AirBaltic. Je to první nový simulátor, který byl kdy zakoupen lotyšskou společností, a jde zároveň o nejnovější simulátor na světě.
AirBaltic zároveň potvrdil, že chystá s dalšími letadly expanzi na další trhy z Lotyšska. Jako další destinací kam zamíří, budou Estonsko, Litva a zvažované Finsko s Helsinkami, odkud by mohli být vedeny další nové trasy, které by umožnili AirBaltic expanzi na další trhy. Spojit by se mohli destinace v Německu, Polsku, Česku, na Slovensku, ale také i Maďarsku, Dánsku a Velké Británii s Irskem, jak nastínil prezident společnosti AirBaltic Martin Gauss.
Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading