foto Iberia Airbus A350

Španělsko, Indie a Rumunsko v návrhu nařízení o bezletovém provozu

26. srpna vstoupí v platnost nové nařízení o nelétání. Jeho projekt uvádí až 63 zemí, z nichž nebude možné letět do Polska. Na seznamu se mohou objevit Španělsko, Indie a Rumunsko. Chorvatsko, Čína a Rusko však byly odstraněny.

Podle ustanovení návrhu nového nařízení bude zaveden zákaz provádět na letištích zapsaných do rejstříku civilních letišť a míst přistání zapsaných do rejstříku přistávacích ploch přistání civilních osobních letadel přepravujících mezinárodní lety z letišť umístěných v 63 zemích, včetně téměř všech v Jižní Americe.

Seznam v návrhu dalšího nařízení zahrnuje Andorru, Albánii, Saúdskou Arábii, Argentinu, Arménii, Arubu, Bahrajn, Bahamy, Belize, Belgie, Bosnu a Hercegovinu, Bolívii, Brazílii, Chile, Černou Horu, Dominikánskou republiku, Ekvádor, Eswatini, Filipíny, Gabon , Gibraltar, Guatemala, Guam, Honduras, Španělsko, Katar, Kuvajt, Indie, Irák, Izrael, Kazachstán, Kyrgyzstán, Kolumbie, Kosovo, Kostarika, Libanon, Libye, Lucembursko, Severní Makedonie, Maledivy, Malta, Mexiko, Moldavsko, Monako, Namibie, Omán, Panama, Paraguay, Peru, Francouzská Polynésie, Portoriko, Jihoafrická republika, Kapverdy, Rumunsko, San Marino, Salvador, Sint Maarten, Surinam, Spojené státy, Turky a Caicos, Venezuela a Faerské ostrovy, jakož i ostrovy Svatý Tomáš a Princův ostrov.

Reklamy

Zákaz nezahrnuje, od začátku pandemie, charty pověřené kancléřstvím předsedy vlády a lety podle čl. 76 leteckého zákona. Platnost současného nařízení vyprší 25. srpna . Stejně jako předchozí nařízení v tomto ohledu bude nové zveřejněno v poslední den jeho platnosti.

Cestování z Česka do velice oblíbeného Španělska je pro většinu osob s testy na covid-19. Pokud ale nejsou v zemi déle, než 12 hodin, osoby mladší 5 let, či necestují z Kanárských ostrovů. V opačném případě platí nabídka dvou možností, testování na covid-19, nebo 14 dnů karantény.
Dle slov zástupců Iberie nejsou toto nové dopady na cestovní ruch, ale stále se zhoršující situace okolo covid-19 ze strany Českých úřadů, které nejsou schopny uvádět pravdivé údaje, což znepříjemňuje cestování pro řadu osob. Zvláště ty starší tak raději ruší letenky, jak by měli cestovat s testování na koronavir či byli v karanténě. Ve Španělsku pak musí nosit roušky téměř všude, reálně se toto nedodržuje na plážích.
Admin
Author: Admin