Peab pověřen přestavbou E6 po sesuvu půdy

E6 mezi Göteborgem a Oslem je jednou z nejdůležitějších švédských dopravních tepen. V noci 23. září zasáhl sesuv půdy a E6 severně od Stenungsundsmotet s ním sklouzl a byl zničen. Společnost Peab nyní švédská dopravní správa pověřila přestavbou evropské trasy.

Provize znamená, že Peab přebuduje E6 podél stejného úseku u severní příjezdové rampy na Stenungsund. Obnova silnice má nejvyšší prioritu, ale v sesuvné oblasti může být nutné provést i další práce. Předtím, než může být na místě zahájena jakákoli skutečná práce, musí být prozkoumána celková stabilita celé oblasti a poté zajištěna, aby se vytvořilo bezpečné pracovní prostředí.

„Tento projekt se týká kritické infrastruktury pro zemi a je nám ctí, že nám bylo opět svěřeno vybudování E6. Má nejvyšší prioritu a my tvrdě pracujeme, společně se švédskou dopravní správou a dalšími zúčastněnými aktéry, abychom silnici co nejdříve obnovili a otevřeli pro provoz,“ říká Ioannis Strantzalis, zástupce produktového manažera Peab Civil Engineering.

Projekt je tradiční zakázkou a stavba začne okamžitě. Termín dokončení rekonstrukce ani cena projektu zatím nebyla stanovena. 

Foto Peab

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Peab pověřen přestavbou E6 po sesuvu půdy

  1. Peab pověřen přestavbou E6 po sesuvu půdy – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 26/10/2023 at 17:14

    […] Continue reading Peab pověřen přestavbou E6 po sesuvu půdy at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d