Díky své hospodárnosti a flexibilitě a nyní také průkopnickým asistenčním systémem – určuje nové Intouro standardy v segmentu meziměstských autobusů. Nové Intouro, jako opravdový Mercedes-Benz, nabízí novou úroveň bezpečnosti, která ve svém segmentu nemá obdoby. Je to první autobus, vybavený jedinečným Active Brake Assist 5 – ABA 5, což je další milník v oblasti zvyšování bezpečnosti. ABA 5 je první systém, kombinující radar a kameru. Dodávaný asistenční systém může, v rámci provozních limitů, provést manévr nouzového brzdění až do úplného zastavení vozidla, v reakci na stojící a pohybující se překážky. První asistent nouzového brzdění na světě, ABA 5, může nyní dokonce provést automatické úplné nouzové zastavení, když detekuje pohybující se osoby.

Reklamy

Mezi nové prvky bezpečnostní výbavy Intouro patří (v obci) i radarový asistent SIDEGUARD Assist s rozpoznáváním osob. Pomáhá řidiči, zejména při odbočovacích manévrech v zastavěných oblastech a chrání zranitelných účastníků silničního provozu, jako jsou chodci a cyklisté.

Náhrada za 400 UL a UL business

Vzhledem k výrazně rozšířené škále využití, nové Intouro nahrazuje předchozí řadu. Vývoj nového modelu dal také podnět k reorganizaci produktů Daimler Buses v segmentu meziměstských autobusů: Současná řada MultiClass 400 UL a UL business od sesterské značky Setra jsou sloučeny do nového Intoura. Jak zdůrazňuje Daimler, velmi oblíbená řada MultiClass 400 LE business zůstane v sortimentu Setry nezměněn. Výsledkem je jasně strukturovaná nabídka: Segment vysokopodlažních meziměstských autobusů pokrývá nový Mercedes-Benz Intouro a segment nízkopodlažních autobusů Setra LE business.

Čtyři verze

Úvodem bude Intouro uvedené na trh v nejzásadnější segmentu – jako Intouro s délkou 12,18 m a Intouro M s délkou 13,09 m.
Později, díky své modulární konstrukci bude k dispozici verze Intouro K (dlouhá 10,75 m) a třínápravový Intouro L s délkou 14,88 m.
To znamená, že Intouro bude nabízet mnohem více možných konfigurací. Od vysokopodlažních meziměstského autobusu s zavazadlovým prostorem, přes školní či zaměstnanecký, až po pohodlný autobus na jednodenní a víkendové výlety.

daimler.com

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading