» Domů » Železnice » Železniční propojení Bratislavy s Nitrou, cesta by měla výrazně zkrátit

Železniční propojení Bratislavy s Nitrou, cesta by měla výrazně zkrátit

Bratislava: Nová trať podle ministra dopravy dokáže zásadně zkrátit cestovní čas téměř až na úroveň 45 minut. Přímé napojení Nitry a Bratislavy železniční dopravou je jednou z nosných priorit Ministerstva dopravy a výstavby. Ve své odpovědi v rámci čtvrteční Hodiny otázek v parlamentu to uvedl ministr dopravy Andrej Doležal, který je kandidátem hnutí Jsme rodina. Nitra je jediným krajským městem bez přímého železničního spojení s Bratislavou.

45 minut

“Aktuálně se již vyhodnocuje studie proveditelnosti výstavby nové tratě z Nitry do Trnovce nad Váhem, která by dokázala naplnit tento záměr. Samotná studia je předpokladem pro to, aby taková stavba mohla být financována, ať už z fondů Evropské unie nebo z veřejných prostředků státu, “konstatoval. Tato trať podle něj dokáže zásadně zkrátit cestovní čas téměř až na úroveň 45 minut.

Odlehčení silniční infrastruktury

Poznamenal, že se tak může dosáhnout vyšší stupeň dopravní obsluhy území, zvýšení mobility cestujících v regionální dálkové dopravě a také to může významně napomoci odlehčení silniční infrastruktury. Po finalizaci bude studie předložena k posouzení Útvaru hodnoty za peníze ministerstva financí.

“Samotná stavba bude zároveň zařazena do seznamu prioritizace železničních projektů, kde budou hodnoceny desítky až stovky investičních záměrů, jak zlepšit železniční infrastrukturu a podle pořadí a v závislosti na dostupnosti finančních zdrojů budou uvedeny stavby postupně realizovat,” přiblížil Doležal.

TASR

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes