» Domů » Železnice » Nákladní vlak najel do jiného v Rakousku

Nákladní vlak najel do jiného v Rakousku

Při nehodě v pátek ráno v prostoru vlakového nádraží ve Fürnitzu se lehce zranil strojvedoucí. Dva nákladní vlaky se bočně srazily a jeden vlak vykolejil. Příčina srážky je zatím neznámá. Vzhledem k tomu, že pohonné hmoty byly skladovány v převrácených nádržích, byly jednotky hasičů v plném nasazení. Železniční doprava je přerušena.

Ve 4:23 zaslechli obyvatelé ohlušující hluk. Aktuálně nejpravděpodobnější příčinou je, že nákladní vlak přijíždějící z Itálie s 36letým strojvedoucím z Německa měl zastavit na znamení stůj, aby nechal projet protijedoucí vlak. Protijedoucí nákladní vlak jel z Villachu směrem na Thörl-Maglern. Řídil ho 45letý strojvedoucí z Villachu.

Vlak z Itálie narazil do nákladního vlaku z Villach

Vlak z Itálie zřejmě nezastavil včas. V případě takového nehodového vzoru hovoří železničáři ​​o lemování. Vlak narazil do zadních pěti vagonů naplněných petrolejem z Villachu. Následkem střetu minimálně dvě lokomotivy německého vlaku, který řídil německý strojvedoucí vykolejily, prorazily přilehlou protihlukovou stěnu a zastavily se na parkovišti u paneláku v obci Fürnitz. Tři auta zaparkovaná na parkovišti byla poškozena.

Vysoce výbušné palivo

V cisternovém voze bylo vysoce výbušné palivo, řekl vedoucí operací Michael Miggitsch. Podle Johannese Striednera ze státního odboru životního prostředí unikly tisíce litrů petroleje, když se vagón převrátil a prosákl do země. Předpokládá se nebezpečí pro životní prostředí. O aktuální situaci jednají úřady, spolková země Korutany, hasiči i ÖBB od 9 hodin. Po střetu začalo hořet na dvou místech. Požáry jsou nyní uhašeny.

Šestatřicetiletý německý strojvedoucí utrpěl blíže nespecifikovaná zranění a zůstal zaklíněný ve své kabině. Vyprostit ho museli hasiči pomocí těžké techniky. Byl převezen do LKH Villach a v pátek odpoledne byl propuštěn do domácího ošetřování. Miggitsch: „Naštěstí se nic víc nestalo. V současné době opravujeme únik. Nebezpečná oblast hned vedle cisternového vagónu je ohraničena páskou, naštěstí toho moc neuniklo. Naši lidé nosí nebezpečné obleky.”

Státní silnice byla uzavřena

Z bezpečnostních důvodů byla uzavřena i hlavní silnice. Domy však nemusely být evakuovány. Pracovní skupina byla zřízena v hasičské stanici Fürnitz, odkud je vše koordinováno. Podle Miggitsche v rozhovoru pro ORF bylo přítomno 15 hasičských sborů, zástupci úřadů a starosta. Kromě toho je v pohotovosti Červený kříž a pracovní skupina Cobra nasadila dron, aby si záchranné složky mohly udělat přesný obrázek o situaci, protože viditelnost byla kvůli protihlukovým stěnám zhoršená.

Překážky v železničním provozu

Trasa vlaku je v prostoru zastávky Fürnitz až do odvolání uzavřena. Pro dálkovou dopravu a nákladní dopravu je zajištěn odklon přes seřaďovací nádraží Villach. Pro místní dopravu mezi Villachem a Arnoldsteinem byla až do neděle zřízena náhradní železniční doprava autobusy.

Podle mluvčí ÖBB Rosanny Zernatto-Peschel začaly sanační práce a obnova infrastruktury okamžitě. Kvůli úniku velkého množství petroleje se musí půda odstraňovat na velké ploše. Obyvatelům a okolním budovám nehrozí žádné nebezpečí.

foto Červený kříž

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes