» Domů » Železnice » Stávka ve Francii v úterý omezí vlakovou dopravu

Stávka ve Francii v úterý omezí vlakovou dopravu

SNCF vlaky v Paříží na nádraží. Foto bogitw, pixabay

Kvůli obnovené stávce proti plánované důchodové reformě ve Francii musí cestující v úterý počítat se značným narušením dálkové dopravy do a z Francie.

Podle Deutsche Bahn jsou zrušeny všechny vlaky ICE a TGV v přeshraničním provozu mezi Německem a Francií. V úterý a ve středu budou zrušeny i některé vlaky Thalys mezi oběma zeměmi. Železniční společnost SNCF předpokládá, že vlaková doprava po celé Francii bude „velmi vážně narušena“.

SNCF vlaky v Paříží na nádraží. Foto bogitw, pixabay
SNCF vlaky v Paříží na nádraží. Foto bogitw, pixabay

Mělo by také dojít ke zrušení a omezení leteckého provozu. Generální ředitelství pro civilní letectví uvedlo, že požádalo aerolinky, aby v úterý a ve středu zrušily jeden z pěti letů v Paříži Charles de Gaulle. Na letištích Paříž-Orly, Beauvais, Bordeaux, Lille, Lyon, Nantes, Marseille, Montpellier, Nice a Toulouse by mělo být zrušeno 30 procent letů.

Penzijní reforma je považována za jeden z klíčových projektů prezidenta Emmanuela Macrona. Odbory projekt považují za nespravedlivý. Vláda chce postupně zvyšovat věk odchodu do důchodu z 62 na 64 let. Navíc by se měl rychleji zvyšovat počet výplatních let potřebných pro plný důchod.

V současné době je důchodový věk 62 let. Odchod do důchodu ve skutečnosti začíná v průměru později: ti, kteří neplatili dostatečně dlouho na to, aby měli nárok na plný důchod, pracují déle. V 67 letech je pak důchod bez srážek, bez ohledu na to, jak dlouho byl vyplácen – to chce vláda zachovat. Chce zvýšit měsíční minimální důchod na zhruba 1200 eur.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes