HEAG mobilo objednává od Stadleru dalších jedenáct nových tramvají

Vizualizace tramvaje Stadler ST15 pro HEAG mobilo Darmstadt. / Zdroj: HEAG mobilo

Darmstadtská dopravní společnost HEAG mobilo objednala u výrobce Stadler Deutschland GmbH dalších jedenáct ultramoderních tramvají. HEAG mobilo tak využívá opci ze smlouvy uzavřené v loňském roce.

V lednu 2020 již skupina HEAG objednala 14 vozidel, která budou použita jako řada ST15 v celé síti tras HEAG mobilo. Nahradí vysokopodlažní tramvaje řady ST12, které dopravní podnik po 30 letech vyřazuje z provozu. Tato možnost byla vypracována s ohledem na plánované prodloužení trasy v dopravní oblasti a nový koncept dopravy pro tramvaje. Celkový objem těchto dvou objednávek se nyní pohybuje kolem 100 milionů EUR.

„S dalšími jedenácti vozidly bereme v úvahu rozšíření výkonu naší společnosti v příštích několika letech, takže nás těší, že jsme mohli využít této možnosti, říká generální ředitel HEAG mobilo Michael Dirmeier.„Jsme potěšeni, že můžeme dodat další vozidla nové a inovativní koncepce vozidla, která budou použita v HEAG mobilo pro cestující v Darmstadtu, říká Christoph Klaes, vedoucí prodeje LRV Stadler”.

Dodávka objednaných vozidel začne na podzim 2022. Od začátku léta 2023 budou moci cestující v Darmstadtu a ve čtvrti Darmstadt-Dieburg nové tramvaje vyzkoušet na vlastní kůži. Nová flotila by pak měla být kompletní v létě 2024.

Admin
Author: Admin