Češi potvrzují začátek spojení Praha – Gdyně

foto Regiojet
České ministerstvo dopravy potvrdilo své plány na spuštění vlaku spojujícího Prahu s polským pobřežím od prosince 2023, napsal portál zdopravy.cz. Soukromý dopravce Regiojet má podobné plány, ale chce začít jezdit dříve.
České ministerstvo dopravy zveřejnilo oznámení na evropské platformě pro zadávání zakázek pro přenos spojů na koridoru Praha – Vratislav – Gdyně s přímým zadáním státnímu dopravci České dráhy. 

Tuto informaci potvrdila i společnost PKP Intercity, která má být polským partnerem projektu. Vlak by jezdil z Prahy do Gdyně přes Pardubice, Ústí nad Orlicí, Lichkova, Kłodzko, Wrocław, Leszno, Poznań a Bydgoszcz. Příprava nové linky R32 probíhá podle plánu. Bylo zveřejněno předběžné oznámení, ve kterém informujeme o předání této linky provozovateli České dráhy. Spoje mají začít v prosinci 2023 uvedl mluvčí českého ministerstva dopravy, pro zdopravy.cz.

Je však možné, že spojení bude spuštěno dříve. Moderní vozy Viaggio, které procházejí certifikačním procesem v Polsku, pravděpodobně začnou jezdit na této lince. Vlaky budou vedeny českými lokomotivami Siemens Vectron.

Tuto trasu sleduje i RegioJet K polskému Baltskému moři by chtěl jezdit ještě rychleji než státní český dopravce.

Admin
Author: Admin