České Dráhy hledají jméno pro své noční vlaky

(c) VÚZ

České dráhy chtějí vytvořit jednu značku pro noční vlaky odjíždějící z České republiky. Spací a brzo i lehátkové vozy společnosti se modernizují v Šumperku.

Čeští draví cestující jsou dotázáni na společný název nočních vlaků, které společnost vypravuje samostatně nebo ve spolupráci se zahraničními dopravci. Hlasovat můžete pro tři jména: ČD BlueDreams, ČD Nightlines nebo prostě ČD Night. Na oficiálním Facebook účtu dopravce můžete hlasovat pomocí emocionálních symbolů. V tuto chvíli vítězí možnost ČD Nightlines.

Hledání nového názvu nočních vlaků se shoduje s probíhající velkou obnovou a modernizací devíti lůžkových vozů Českých drah. Rekonstrukci provádí továrna Škoda Pars Šumperk (dříve Pars Nova Šumperk), první vůz by měl být připraven a uveden do provozu do konce roku 2021 a zbývajících 7 vozů do konce roku 2022.

Wi-Fi, LED osvětlení a nová vedení voda ve vozech a lepší záchody. Předpokládá se, že instalace vytápění bude nová. Zcela obnoveny budou celé oddíly, které budou lépe zvukotěsné. Díky spojovacím dveřím je bude možné spojit do takzvaného rodinného prostoru.

České dráhy mají kromě devíti lůžkových vozů také dvanáct lůžkových vozů řady WLABmz a devět modernizovaných lehátkových řady Bcmz. Pro srovnání: PKP Intercity má v současné době celkem 90 lůžkových vozů.  V provozu jsou něco přes 1/2 dne resp. noci a část dne.

První repasované české vozy se objeví ve vlacích na Slovensko a do Maďarska. Později budou připojeny také k nočním vlakům do Polska.

Admin
Author: Admin